Csíki siker Udvarhelyen

Nemzetközi floorball-tornát rendeztek a hétvégén Székely­ud­varhelyen. A VII. Rákóczi Floor­ball Kupán csíkszeredai győ­zelem született. Csíkszeredai sikerrel zárult a hétvégén Székely­udvarhelyen tartott hetedik Rákóczi Floorball Kupa, a nemzetközi tornát a Szépszem nyerte. Már a torna első meccsén nagy meglepetésre legyőzték a címvédő Floorbullst, utóbbiak csak másodikként léptek tovább a csoportjukból. A másik hármasban a Black 69 simán hozta mindkét meccsét, a szintén szeredai Cheek és a Debreceni DEAC ellen. Az elődöntőkben a két csíki csapat egymással nézett farkasszemet, és a két udvarhelyi együttes is összekerült, az elsőn a Szépszem győzelmet aratott, a másodikon pedig a Floorbulls bizonyult jobbnak. Az ötödik helyezett a debreceni gárda lett, harmadik pedig a rendező udvarhelyi Black Sixty Nine együttese, amely a kisdöntőben Cheek ellen aratott sikert. A döntő nagyon fordulatos volt, a csíkiak a finálé utolsó percében fordították meg az eredményt és nyerték meg a meccset a Floorbulls ellenében. A pontkirály a csíkszeredai Nyisztor Szabolcs (Szépszem) lett 18 ponttal, a legjobb játékosnak a Floorbulls védője, Lukácsi Csaba bizonyult, legjobb kapusnak pedig a Floorballsuli portását, Márton Zalánt választották a szervezők. A VII. Rákóczi Floorball Kupa eredményei: A csoport: Floorbulls – Szépszem 4–6, Floorballsuli 69 – Floorbulls 1–7, Szépszem – Floorballsuli 69 14–0; B csoport: Black 69 – Cheek 9–3, DEAC – Black 69 2–8, Cheek – DEAC 6–3; elődöntők: Szépszem – Cheek 12–4, Black 69 – Floorbulls 1–3; az 5. helyért: DEAC – Floorballsuli 9–3; a 3. helyért: Black 69 – Cheek 5–2; döntő: Szépszem – Floorbulls 4–3. HN-összeállítás