Csíki siker a székely rangadón

Továbbra is százszázalékos a Csík­szeredai Sportklub jégkorong­csapatának mérlege a román jég­korongbajnokságban, miután ked­den este behúzta a székelyföldi rangadót a Gyergyószentmiklósi Progym vendégeként. A csíkiak végig vezettek a találkozó során, amely a harmadik harmadban dőlt el végérvényesen. [caption id="attachment_56836" align="aligncenter" width="960"] A harmadik harmadra elfogytak a piros-fehérek[/caption] Ötödik mérkőzését tudta le a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata kedden este a román jégkorongbajnokságban a Gyergyószentmiklósi Progym vendégeként. Utóbbi csapatnak ez volt az első hivatalos mérkőzése, továbbá a felkészülési mérkőzésekkel együtt összességében a harmadik. A mérkőzésen a kék-fehér alakulat villámrajtot vett, és már a harmadik percben Rokaly Sz. révén megszerezte a vezetést, amely a harmad végén Farkas góljával megduplázódott. A második felvonásban hamar szépített a hazai csapat emberelőnyben Kozma révén, de Fodor újabb találatával visszaállt a kétgólos különbség. Alig egy percen belül, újfent emberelőnyben, P. Boriszenko volt eredményes. Gyötörték a felek egymást a jégen, amely egy ökölcsatába csúcsosodott ki, a végén Romanenko, illetve Bíró Tamás is idő előtt mehetett zuhanyozni. Az utolsó felvonásra a Sportklub alaposan összekapta magát és eredményesebb hokit kezdett el játszani. Ez négy találatban csúcsosodott ki. Az eredmény tükrében sima vendéggyőzelem született, amelyért viszont alaposan meg kellett dolgozzanak a csíkiak. A kék-fehér alakulatnak sok ideje nem marad a pihenésre, péntektől már Erste Ligás meccseken lesznek érdekeltek. Pénteken Miskolcon, vasárnap Újpesten, míg jövő hétfőn Dunaújvárosban vendégeskednek. Eredmény Gyergyószentmiklósi Progym – Csíkszeredai Sportklub 2–7 (0–2, 2–1, 0–4). Gólszerzők: Kozma (22.), P. Boriszenko (28.), illetve Rokaly Sz. (3.), Farkas (20., 54.), Fodor (27.), Antal Zs. (47.), Rusnak (48.), Molnár Z. (60.). Darvas Attila