Csíki pofon Călărași-on

Újabb kijózanító pofont kapott a Csíkszeredai Imperial Wet teremlabdarúgó-csapata a román bajnokság harmadik fordulójában. Ezúttal a Dunărea Călăraşi viccelte meg a csíkiakat, ahol a keret nem igazán akar összeállni. Védekezésben gyengén teljesítenek, de kívülről úgy tűnik, hogy nem egységes a csapat. Az egy pont Călărași-on már szinte zsebben volt a Csíkszeredai Imperial Wetnek a román teremlabdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában, ám a három pont kellett volna. Kockáztattak, nem jött be, és nulla ponttal maradtak. A meccs kitűnően indult csíki szempontból, hiszen Covaci pár másodperc után megszerezte a vezetést, csakhogy még egy perc nem telt el a játékidőből, és a hazaiak nemhogy egyenlítettek, hanem megfordították az eredményt. Egy pici összevissza játék után rendezték soraikat a vendégek, és előbb a 6., majd a 8. percben lőtt gólokkal már át is vették a vezetést. Újabb három perc múlva megint borult minden. A hazaiak előbb egyenlítettek, majd vezetéshez jutottak, hogy pár másodperc múlva megint döntetlen legyen az állás. A 14. percben Da Silva mentett nagyot az Imperialnál, hogy az utolsó öt percet alaposan megnyomják a csíki teremlabdarúgók. Ennek meg is lett az eredménye, miután a 17. percben újfent vezetéshez jutottak, majd két nagy lehetőséget hagytak ki a hajrában. A második felvonás két nagy hazai helyzettel kezdődött, amelyet követően hatalmas mezőnyfölényben játszott az Imperial, igazán nagy helyzetek nélkül. Vagyis a 25. percben Igor Garcia kellett védjen egy hatalmasat Covaci bombája után, de mikor már ő is verve volt, akkor a gólvonalról Tomescu mentett Duque lövésénél a félidő felénél. Az ordító helyzet után szinte azonnal egyenlített a hazai csapat, amely alaposan megzavarta a Cosmin Gherman által felkészített csíki legénységet, nem tudtak visszatérni a magabiztos játékhoz és egyre több szabálytalanságot követtek el. Másfél perccel a vége előtt Cosmin Gherman időt kért, és a kapust mezőnyjátékosra cserélte, megpróbálván kicsikarni a győzelmet. Ez a húzás viszont visszafelé sült el, és Plugaru büntetett. Az FK Székelyudvarhely holnap este 18 órától az újonc Bucovina Vicov alakulatát fogadja. Eredmény: Dunărea Călărași – Csíkszeredai Imperial Wet 6–5 (4–5) /Plugaru (1., 40.), Galan (1., 11.), Monteiro (11., 31.), illetve Covaci (1., 8., 12.), Duque (6.), F. Matei (17.)/. Darvas Attila