Csíki autómodellező sikerek

Pénteken hazai környezetben, vasárnap és hétfőn pedig Békáson versenyeztek a Csíkszeredai Gyermekek Háza autómodellezői. A tanulók remek eredményekkel zárták a versenyévadot.. [caption id="attachment_92909" align="aligncenter" width="1000"] Látványos volt a gyorsasági futam. Minden versenyen győztek a csíkiak[/caption] Noha kétnaposra tervezték a 12. Csík-kupa autómodellező versenyt, csak a pénteki futamokat tudták megtartani a szervezők. A Csíkszeredai Városnapok rendezvénysorozatának részeként meghirdetett futamok közül a szombatra tervezett off-road futamok közül az összkerék-meghajtású autók viadalát az esős idő miatt törölniük kellett a szervező Gyermekek Háza és a Csíki Gyermekek Egyesület vezetőinek. Pénteken öt meghívott és két helyi csapat versenyzett a megyeszékhelyi Nagy Imre Általános Iskola sportpályáján, a viadalokat két kategóriában, ügyességi és gyorsasági próba 1/12 méretarányú 2WD elektromos modellekkel tartották. Szombatra az Off Road (1/10 méretarányú elektromos terepmodellek) versenyt tervezték, amelynek az eredeti helyszíne az előző évekhez hasonlóan a Mikó-vár előtt kialakított pályán lett volna, de a szervezők a kedvezőtlen időjárási előrejelzéseket figyelembe véve, a csíktaplocai iskolaközpont udvarán alakították ki a versenypályát. A pénteki verseny jól sikerült csíki szempontból, hiszen Szász Botond megnyerte az ügyességi versenyt, Abos Tamás harmadik helyen végzett. Pénteken este a szombatra jelzett rossz időtől tartva sikerült megtartani még két futamot az Off Road 2WD próbából, amelyet a csíkszeredai Nagy Mátyás nyert, bebiztosítva így a Gyermekek Háza sikerét az összesített csapatversenyben is. A versenysorozat Békáson folytatódott vasárnap, ahol a csíki modellezők újra jól szerepeltek. Fodor Gellért megnyerte az 1/8 IC Off Road (belső égésű motoros modellek) és az 1/10 Buggy 4WD (elektromos összkerékhajtású modellek) futamait, Abos Tamás harmadik lett a Buggy 2WD próbán, így összesítésben újra a csíkszeredai csapat nyert. Gyakorlatilag a Gyermekek Háza csapata minden versenyt megnyert az idén, amelyen indultak: Pucioasán, Vaslui-ban, Amarán, Csíkszeredában és Békáson. A csíki csapatot Kis János tanár készítette fel és kísérte el a versenyekre. A csíkszeredai verseny nem jöhetett volna létre a főtámogató Csíkszereda Megyei Jogú Város Önkormányzatának segítsége nélkül, ezenkívül a szervezők köszönik a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság, a Sazy Trans Impex, a Gyermelyi, a Hidrotran támogatását, valamint a Nagy Imre Általános Iskola és a Kós Károly Szakközépiskola vezetőségének, hogy biztosították a viadalok helyszínét. HN-összeállítás