Csalódást keltő játék és eredmény

Hiába rúgott két kapufát is az FK Csíkszereda a Románia-kupa nyolcaddöntőjébe való jutásért vívott összecsapásán a Metalul Buzău ellen, a rúgott gólok számát tekintve alulmaradt a Metalul Buzău vendégeként. A harmadik ligás csapat harcosságával győzte le riválisát és vívta ki a továbbjutást. [caption id="attachment_95326" align="aligncenter" width="1000"] Élőben követhették a csíki szurkolók az FK Románia-kupa-szereplését. Elmaradt a tavalyi bravúr[/caption] A tavalyi parádés menetelés után újból megvolt az esélye az FK Csíkszeredának, hogy elérje a Románia-kupa nyolcaddöntőjét, hiszen a harmadik ligás Metalul Buzău került az útjába. A Bodzavásáron megrendezett összecsapás viszont rosszul indult, hiszen az eredetileg kezdőbe tervezett Magyari nem tudott pályára lépni, míg helyét Bajkó vette át. És még a probléma nem is itt volt és nem is a műgyepes borításon, hanem a játékban keresendő. A Filmszereda esemény helyszínén a mérkőzést élőben követő csíki szurkolók azt láthatták, jogy kedvenceiknek nem igazán megy a játék. Egyedül az igencsak agilisan játszó Barta nőtt társai fölé. Az ő nevéhez fűződtek az első átlövési kísérletek, miként a félidő első nagy helyzete, amikor a 27. percben a kapufát találta el, majd pár másodperc múlva, szintén jobb oldalról, a kapus ölébe lőtt. A csíki helyzeteket követően a hazaiaktól Bardas kapás lövése is veszélyesen száll a piros-feketék kapujára, de szerencséje van az FK-nak, mellé megy. A 35. percben Erdei szabadrúgásból centerez, Mitra fejese is jó, kevéssel megy mellé. A folytatásban is a csíkiak veszélyeztetnek, előbb Juliá, majd Barta, de a gól elmarad. Szünet előtt negyedik szögletét végezheti el a Metalul és jobban koncentrálnak, Grăjdan jól találja el a labdát, megszerzik a vezetést. A szünetben az FK szakvezetője, Valentin Suciu frissít, beszáll Eder is a küzdelembe. Az 52. percben szabadrúgásból próbálkozik, majd nem sokkal később Juliá távoli lövése a kapufán csattan. A mérkőzés második kapufája, a bodzavásáriaknak ezúttal is szerencséjük van. A továbbiakban is inkább az FK próbálkozik, a hazai­ak szabdalják a játékot és húzzák az időt, mindezt sikeresen teszik, hisz a csíkiak gödörbe kerülnek és nem tudnak komolyabb helyzetet kidolgozni. A hátramaradt percek gyorsan eltelnek és az FK Csíkszereda kupakalandja véget ér. Az FK-nak maradt szűk három napja, hogy rendezze sorait, hiszen péntek este 18 órától a Kolozsvári U látogat Csíkszeredába.
Románia-kupa, 5. forduló FC Metalul Buzău – FK Csíkszereda 1–0 (1–0) Gólszerző: Andrei Grăjdan (46.) Az FK Csíkszereda felállítása: Gyenge – Palmeş, Mitra, Lalic, Fodor (Berde 84.), Veres, Csürös (Eder 46.), Juliá, Erdei, Barta (Simó 66.), Bajkó.