Csak nevében volt rangadó

Megyei rangadót rendeztek a labdarúgó harmadik liga I-es csoportjának 11. játéknapján, amely során a listavezető FK Csíkszereda a kiesés elől menekülő Székelyudvarhelyi FC-t fogadta. Mindenki egy jó meccsben reménykedett, de nem az lett. Az FK Csíkszereda valósággal átgázolt az udvarhelyi csapaton és nyolc gólig meg sem állt. [caption id="attachment_39090" align="aligncenter" width="1400"]Esélyt sem adott az FK a udvarhelyi csapatnak Fotó: László Róbert Esélyt sem adott az FK a udvarhelyi csapatnak Fotó: László Róbert[/caption] Nagy várakozás előzte meg a harmadik liga I-es csoportjának megyei rangadóját, amelyen az FK Csíksze­reda a Székelyudvarhelyi FC-t fogadta. A várakozás nem volt ok nélküli, hiszen az FK remek formában volt és vezeti a tabellát, míg az SZFC a gyengébb rajt után úgy tűnt, kezd helyrerázódni. Ezt bizonyította az Olimpia Râmnicu Sărat legyőzése is. A találkozót stílusosan ezúttal is a székely himnusz indította, majd az FK labdarúgói a törzsszurkolók elé vonult, ahol egy közös kép erejéig összeálltak és a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának zászlójával, illetve sálaival pózoltak. Ezzel akarták kifejezni a labdarúgók, illetve a szurkolók, hogy kitartanak a jégkorongozók mellett a nehéz időben is. A mérkőzés azonban nem tartogatott sok izgalmat. Az FK gyakorlatilag az első perctől az utolsóig óriási fölényben uralta a találkozót. A gólgyártás már a 11. percben elkezdődött, amikor Györgyi Arthur egy pazar szabadrúgással vette be Bálint hálóját. Alig tizenöt perc múlva újból Györgyi volt az egyik főszereplő. Bal oldali szabadrúgását Bajkó csúsztatta a hálóba. Pár perc múlva újfent Bajkó ünnepelt, de gólját les miatt nem adták meg. Az első félidő ráadásának perceiben mondhatni eldőlt az összecsapás: a középhátvéd Lőrincz közel 30 méteres bombáját nézte be az udvarhelyi kapus. A térfélcserét követően nem kellett sok idő elteljen, hogy az eredmény megduplázódjon. A 47. percben egy Györgyi–Bajkó összjáték végén utóbbi talált be, majd két perc múlva Györgyi cselezett ki mindenkit és vágta a játékszert a bal alsóba. Az 51. percben megint Györgyi volt a főszereplő: a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték, így büntetőhöz jutott az FK, amelyet Majzik végzett el tökéletesen. Tíz percre rá a teljesen megtört udvarhelyiek a légiós Sambu-Niati Alexandre révén öngólt is rúgtak. Szép lassan jöttek a cserék is. Bajkó helyére Ilyés jött be, és meglepő módon, de teljesen megérdemelten a csapatkapitányi karszalagot Györgyinek adta át. És hogy a veterán Ilyés se maradjon gól nélkül, az a cseréjét követően harmadik percben derült ki, amikor Majzik passzát értékesítette. A folytatásban az FK leállt a gólgyártással, de így is megsemmisítő vereséget mértek a megyei riválisra, akik nagyon el kell gondolkozzanak a hogyan továbbról. Az FK Csíkszereda legközelebb pénteken ismét itthon lép pályára, akkor a Râmnicu Sărat lesz az ellenfél, míg a Székelyudvarhelyi FC az FK mögött álló Szászhermányt látja vendégül. III. liga, 11. forduló FK Csíkszereda – FC Székelyudvarhely 8–0 (3–0) /Györgyi Arthur (11., 47.), Bajkó Barna (27., 47.), Lőrincz József (45.), Ilyés Róbert (67.), Majzik Adrián (51.), Sambu-Niati Alexandre (61. – öngól)/. FK Csíkszereda: Nagy– Majzik, Lőrincz, Csonka, de Oliveira, Szabó, Györgyi, Csiszér, Savin, Bajkó, Csürös. Cserék: Locotus, Ilyés, Tankó, Gâlia. Székelyudvarhelyi FC: Bálint B. – Kicsi, Demény, Sambu-Niati, Szőlősi, Péter, Bálint, Dan, Pál, Bálint R., Sambake. Cserék: Balázsi, Fodor. A további eredmények: CSM Roman – Sporting Liești 1–1, Atletico Vaslui – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–0, CSM Paşcani – Metalosport Galaţi 0–1, Bákói SC – Bákói Aerostar 1–1, Știința Miroslava – Sportul Chișcani 3–1, FC Szászhermány– Avântul Valea Mărului 5–0. 1. Csíkszereda 10 8 2 0 20–4 26 2. Szászhermány 10 8 1 1 26–5 25 3. Lieşti 11 6 2 3 15–10 20 4. Vaslui 10 6 1 3 24–11 19 5. Rm. Sãrat 10 5 1 4 17–12 16 6. Miroslava 10 5 1 4 14–12 16 7. Metalosport 10 5 1 4 9–11 16 8. Aerostar 11 4 3 4 17–13 15 9. Roman 10 4 1 5 14–17 13 10. Rozsnyó 11 3 3 5 11–11 12 11. Avântul 10 3 1 6 15–28 10 12. SC Bákó 10 2 3 5 18–21 9 13. Chişcani 11 2 2 7 7–19 8 14. Paşcani 10 2 1 7 12–27 7 15. Székelyudvarhely 10 2 1 7 9–25 7 Darvas Attila