Crista Daniel lett a legjobb sprinter

A bolgár Mihajlov Nyikolaj győzelmével zárult a Szeben Kerékpáros Körverseny. A Tusnad Cycling Team a csapatversenyt a kilencedik helyen zárta, a legjobb sprinternek járó különdíjat a csíkszeredai gárda sportolója, Crista Daniel szerezte meg. Több remek részsikert is elértek a hazai kerékpárosok az idei, hatodik kiírásánál tartó Szeben Kerékpáros Körversenyen. A nemzetközi szövetség (UCI) versenynaptárában 2.1-es szorzóval szereplő viadalon többek között öt pro-kontinentális csapat is rajthoz állt. A legjobb sprinternek kijáró különdíjat, a kék megkülönböztető mezt Daniel Crista (Tusnad Cycling Team) kapta, aki az első szakaszon egy 150 kilométeres szökést követően minden részsprintet megnyert. – Örülök Daniel Crista eredményének. Ő egy nagyon okos, de ugyanakkor dolgos és szerény sportoló, ezek olyan adottságok, amelyek szükségesek ahhoz, hogy bajnok legyen! Úgy látom, szép jövő előtt áll nemzetközi szinten is, remélem, hogy az adódó lehetőségeket majd ki is tudja jól használni – nyilatkozta Novák Károly Eduárd, a TCT vezéregyénisége, a Román Kerékpáros Szövetség elnöke. Az ország egyetlen kontinentális kerékpárcsapata, a Tusnad Cycling Team a kilencedik helyen zárta a csapatversenyt a 19 induló gárda között. A csíkszeredai csapatot Novák Károly Eduárd, Daniel Crista, Sebestyén Szabolcs, az argentin Ruben Ramos és a két spanyol, Jose Miralles és Martin Lestido képviselte a szebeni viadalon. A szebeni viadal utolsó, vasárnap este rendezett negyedik szakaszát az olasz Davide Vigano nyerte, Crista a 22., Lestido a 44., Ruben a 45., Miralles a 46., Sebestyén a 92. helyen ért célba. A TCT-ből összetettben Ruben a 29., Lestido a 35., Miralles a 40., Crista a 78., Sebestyén a 97. helyen zárt. Kopacz Gyula