Bulgáriában teszteltek

Remek eredményekkel tértek haza Bulgáriából a Csíkszeredai VSK sítájfutói, ahol több dobogós helyet szereztek. Ezzel a versennyel készültek fel a jövő heti finnországi Európa-bajnokságra. Négyfős csapattal vett részt a bolgár sítájfutó bajnokságon a VSK Csík­szereda szakosztálya. A bolgár bajnokság két szempontból volt fontos a csíki sítájfutóknak, egyrészt remek lehetőség volt versenykörülmények között készülni a jövő heti finnországi Európa bajnokságra, másrészt jövőben Bulgária lesz a házigazdája a kontinenstornának. A Borovets környéki sítájfutó bolgár bajnokságon több mint 200-an álltak rajthoz, köztük a világ egyik legjobbja, Stanimir Belomazhev, aki jelenleg a negyedik a világranglistán. A remek hóviszonyok mellett a bolgár rendezők kitettek magukért, több kilométernyi nyomhálózatot készítettek és a pályakitűzés is világszínvonalú volt. A VSK Csíkszereda sítájfutói jól szerepeltek, többször is dobogós helyen végeztek. Eredmények Sprint: férfi elit mezőny: 2. Suciu Simion, 4. Szép Zoltán, 9. Erősdi Zakariás; férfi 20-as korosztály: 3. Szász Botond. Hosszú táv: férfi elit mezőny: 2. Suciu Simion, 5. Szép Zoltán, 14. Erősdi Zakariás; férfi 20-as korosztály: 3. Szász Botond. Középtáv: férfi elit mezőny: 2. Suciu Simion, 5. Szép Zoltán, 18. Erősdi Zakariás; férfi 20-as korosztály: 2. Szász Botond. HN-összeállítás