Bravúros továbbjutás

Nagyszerű bravúrt hajtott végre a MOL Vidi FC a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében, miután az idegenbeli 0–0-t követően hazai pályán 1–0-ra győzte le a bolgár bajnok Ludogorect. A Vidi ellenfele a harmadik körben a Kolozsvári CFR-t búcsúztató Malmö lesz. Továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójából a magyar bajnok MOL Vidi FC, ugyanis az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően szerdán a felcsúti visszavágón 1–0-ra legyőzte a bolgár Ludogorec együttesét. A vendégek Vura kiállítása miatt a 40. perctől emberhátrányban futballoztak, a továbbjutást érő gólt pedig a bosnyák Anel Hadzic szerezte a 45. percben. A mostani párharc megnyerése azért volt rendkívül fontos, mert a székesfehérváriak így már biztosan valamelyik kupasorozat főtáblájáért léphetnek majd pályára, ugyanis ha a következő, harmadik körben alulmaradnának a svéd Malmövel szemben, akkor az Európa Liga utolsó, negyedik körébe kerülnének át. Ugyanezen bravúr nem jött össze a román bajnok Kolozsvári CFR-nek, amely a hazai vereséget követően csupán döntetlent tudott elérni a svéd Malmö otthonában. Ez azt jelenti, hogy a CFR az Európa Liga harmadik selejtezőkörében folytatja, ahol a Sutjeska (montenegrói) – Alashkert (örmény) találkozó győztesét kapja ellenfélül. Eredmények 2. selejtezőkör, visszavágók: Bajnoki ág: MOL Vidi FC – Ludogorec 1–0 (1–0) /A. Hadzic (45.)/ – továbbjutott: a Mol Vidi, 1–0-s összesítéssel; Malmö – Kolozsvári CFR 1–1 (0–1) /Traustason (55.), illetve Djokovic (36.)/ – továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel; Midtjylland – Asztana 0–0 – tj.: az Asztana, 2–1-es összesítéssel; HJK Helsinki – BATE Boriszov 1–2 – tj.: a BATE, 2–1-es összesítéssel; Qarabag – Kukësi 3–0 – tj.: a Qarabag, 4–0-s összesítéssel; Suduva – Crvena zvezda 0–2 – tj.: a Crvena zvezda, 5–0-s összesítéssel; Rosenborg – Celtic 0–0 – tj.: a Celtic, 3–1-es összesítéssel; Nem bajnoki ág: FC Basel – PAOK 0–3 – tj.: a PAOK, 5–1-es összesítéssel; Sturm Graz – Ajax 1–3 – tj.: az Ajax, 5–1-es összesítéssel. 3. forduló párosítása: Bajnoki ág: Malmö – MOL Vidi FC, Celtic Glasgow – AEK Athén, Salzburg – Shkëndija, Crvena zvezda – Spartak Trnava (Nagyszombat), Qarabag – BATE Boriszov, Asztana – Dinamo Zágráb; Nem bajnoki ág: Standard Liege – Ajax Amsterdam, Benfica – Fenerbahce, Slavia Prága – Dinamo Kijev, PAOK – Szpartak Moszkva. A harmadik kör első mérkőzéseit jövő kedden és szerdán, míg a visszavágókat egy héttel később, kedden rendezik. A párharcok győztesei a negyedik körben már a főtáblára jutásért küzdenek, míg a vesztesek az Európa Liga csoportköréért léphetnek pályára. HN-összeállítás