Brassó sem volt akadály

Kiegyenlített meccsen a helyzeteivel sokkal jobban sáfárkodó Csíkszeredai Sportklub itthon tartotta a három pontot a román jégkorongbajnokság hétfő esti összecsapásán a Brassói Coronával szemben. A kék-fehérek tízből tizedik román bajnokijukat nyerték meg, ezúttal pedig egy presztízsmeccset. [caption id="attachment_58383" align="aligncenter" width="1000"] Hajtós, pörgős meccset húzott be a Sportklub Fotó: László F. Csaba[/caption]   Telt ház előtt rendezték meg a román jégkorong-bajnokság rangadóját, amelyen a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Coronát fogadta. Jó mérkőzésre volt kilátás, és a felek ezt nem hazudtolták meg. Bár az első harmad első fele nem épp a hazai szurkolók szája íze szerint alakult, hiszen a vendégalakulat, főleg első sorának köszönhetően, veszélyesebben játszott. A harmad második felére viszont kiegyenlítődött a mérkőzés képe, de sem Onodi, sem Tőke eszén nem lehetett túljárni. A második felvonás oda-visz-sza játékot hozott, melynek során inkább a brassóiaknak voltak nagyobb helyzeteik Walls, illetve Macmillan révén. A meccs felénél, a 30. percben, megtört a jég. Egy szép korongkihozatal után Valchar lódult meg és tüzelt, de lövése levágódott Tőkéről épp Antal Zs. elé, aki megszerezte a vezetést. A gól után újfent Walls hagyott ki nagyobb helyzetet, majd a hazaiakon volt a sor. Előbb Molnár Z., majd Antal Zs. és a végén Rusnak és Fabus került helyzetbe. Az utolsó felvonásra egy taktikusan játszó Sportklub korcsolyázott ki, és Rokaly Szilárd hamar megduplázhatta volna az előnyt. Ez követően egy brassói emberelőny hozta meg a kék-fehérek második gólját. Taratuhin lopott korongot, amelyet szépen megtartott a vendégjátékosok gyűrűjében, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Pappot, aki nagyon okosan az üresen álló Valcharhoz passzolt, és a cseh csatár nem hibázott. A hazai csapat ekkor már valamivel fölénőtt ellenfelének, még akkor is, ha annak sikerült a szépítés az 57. percben. Az utolsó percre a vendégek mestere, Martin Lacroix, lehozta Tőkét, de ez visszafelé sült el, és Taratuhin bebiztosította a hazai győzelmet. Eredmény: Csík­szeredai Sport­klub – Brassói Corona 3–1 (0–0, 1–0, 2–1) /Antal Zs. (30.), Val­char (46.), Taratuhin (60.), illet­ve Wilgosh (57.). Vébé-bronzérmes, Gagarin-kupa-győztes érkezik Bővíti légiósainak számát a Csíkszeredai Sportklub, és egy újabb tapasztalt orosz játékossal erősíti azt meg. Az új játékos nem más, mint a 38 esztendős Pyotr Schastlivy (Pjotr Szcsasztlivij). A center poszton játszó Szcsasztlivij a kelet-szibériai Vikhorevkán született, majd a Jermark Angarszk csapatában nevelkedett, itt is mutatkozott be az orosz másodosztályban az 1995/1996-os idényben. A következő szezonban már az első ligás Torpedo Jaroszlávban játszott, hogy végül az 1998/1999-es idényben U20-as világbajnoki aranyat nyerjen az orosz korosztályos válogatottal. Ez a siker és tehetsége azonnal az NHL-be repítette. Öt évet húzott le a tengerentúl, ahol az Ottawa Senators, illetve az akkor még Anaheim Mighty Ducks-ban 129 meccs jutott, míg az AHL-ben 31. Útja az Egyesült Államokból hazája felé vezette, és a 2004/2005-ös szezontól kezdve az orosz élvonalban, illetve a KHL-ben játszott. Többszörös orosz válogatott, melynek tagjaként a 2006/2007-es világbajnokságon bronzérmet nyert, ahol ő volt a szbornaja kapitánya. A 2010/2011-es idényben klubcsapatával, a Szalavat Julejev Ufával pedig megnyerte a KHL-t, elhódítva a Gagarin-kupát. További érdekesség a pályafutásával kapcsolatosan, hogy a CSZKA Moszkvának, illetve a Dinamo Rigának volt alkapitánya, míg a HK Szocsiban csapatkapitányi pozíciót is betöltött. Sőt utóbbi helyen a klub ikonikus játékosaként vonult be a történelembe. A sportoló aláírta a Csíkszeredai Sportklubbal a szerződését, várhatóan pénteken érkezik meg és csatlakozik a kék-fehérek keretéhez. Darvas Attila