BL-győztes a Győri ETO

A szokásoknak megfelelően a Budapesti Papp László Sportaréna adott otthont hétvégén a női Bajnokok Ligája Final Fourjának, amelyet a „hazai pályán” küzdő Győri Audi ETO KC húzott be, miután előbb az elődöntőben a Buducsnoszt Podgoricát, majd a fináléban a Vardar Szkopjet verték. A tavalyi győztes Bukaresti CSM végül a harmadik helyen zárt. A győriek harmadik BL-elsőségüket szerezték meg. [caption id="attachment_49125" align="aligncenter" width="1000"] Jól zárt a győri fal a hosszabbítás perceiben. BL-trófeát ér tFotó: mti.hu[/caption] Hatalmas csatákra lehetett számítani a női Bajnokok Ligája budapesti Final Four­jába, ám az előzetes várakozásokkal ellentétben, az elődöntők egyoldalúra sikerültek. A harmadik BL-győzelmére hajtó Győri Audi ETO KC nyitásként egyoldalú meccsen hatgólos győzelmet aratott a Buducsnoszt Podgorica ellen, míg a másik ágon a Vardar Szkopje robogott át a címvédő Bukaresti CSM-n. A tegnapi helyosztó meccse­ken a tavalyi győztes CSM végül harmadikként zárt, miután a bronzmérkőzésen hat góllal verte a Podgoricát. A fináléra két győzelemre éhes csapat szaladt ki a Győr és a Vardar személyében. A meccs hatalmas harcot hozott, és az elején egyik fél sem tudta a másikat leszakítani. A félidő hajrájára viszont a Győr remek kézilabdát mutatott, a szünetre háromgólos előnnyel mehettek. A második félidőben az előnyt tudta tartani a Győr, ám a hajrára egyre jobban erőre kapott a Vardar, és hét perccel a vége előtt egyenlítettek is. A folytatásban idegőrlő percek következtek, de egyik csapat sem tudta a másikat leszakítani. Sőt az utolsó másodpercekben, 26–26-nál a játékvezetők kegyesek voltak a győriekkel és nem fújtak hetest, csak időn túli szabaddobást. A hosszabbítást viszont a zöld-fehérek jól indították és végig uralni tudták a játékot, amelynek köszönhetően a ráadott tíz percet 5–4 arányban behúzták és egyben megnyerték a Bajnokok Ligája trófeát. Final Four Elődöntő: Győri Audi ETO KC – Buducsnoszt Podgorica 26–20 (12–9), Vardar Szkopje– Bukaresti CSM 38–33 (21–13). A 3. helyért: Bukaresti CSM – Buducnost Podgorica 26–20 (13–12). A döntőben: Győri Audi ETO KC – Vardar Szkopje 31–30 (15–12, 26–26) – hosszabbítás után. HN-összeállítás