Birtokba vett lelátó

A Foresta lépett tovább Nem sikerült meglepetést okozzon az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a Románia-kupa harmadik fordulójában a második liga élmezőnyéhez tartozó Foresta Suceavával játszott mérkőzésen. A vendégek pragmatikusabb játékot játszottak és rutinjuknak köszönhetően, ha minimálisan is, de megszerezték a győzelmet és egyben a továbbjutást. Az FK viszont nem vallott szégyent, és látható volt, hogy nincs sok hátrányuk a második ligával szemben, legalábbis egy meccs alapján. Fennállása egyik legkeményebb mérkőzése várt az FK Csíkszereda harmadik ligás csapatára a Románia-kupa harmadik fordulójában, amely során hazai pályán fogadta tegnap délután a második liga ötödik helyén levő Foresta Suceavát. A vendégegyüttes két vereséggel kezdte a második ligát, majd folyamatosan javult a játékuk, az elmúlt négy meccsüket behúzták és feljöttek az ötödik helyre. A legutóbbi fordulóban pedig épp a listavezetőt verték könnyedén. Ennek fényében nem lehetett könnyű mérkőzésre számítani, a hétfő délután átadott új lelátó megtelt lelkes szurkolókkal. [caption id="attachment_35844" align="aligncenter" width="300"]12_fk-suceava_hnp_9874_lr_sz Elég volt egy nagy csíki hiba, és gól lett belőle (Fotó: László Róbert)[/caption] A vendégek jobban kezdtek, de fölényüket nem tudták gólra váltani, majd az FK is erőre kapott. Az első helyzetre 18 percet kellett várni, amikor Drugă löketét Nagy kitornázta, majd az FK percei következtek, de a végén rendre rossz megoldásokat választottak a fiúk. A 28. percben büntetett is az ellenfél. Egy támadás során eladott labdából kontrázott a Suceava. Szép labdakihozatalt követően bal szélről jött egy beadás laposan, amelyre Avram érkezett üresen. Pár méterről nem tévedett. Az utolsó percek újból a csíkiaké voltak. A 36. percben Bajkó kisodródott pozícióból lőtt, de veszélytelen volt. Pár percre rá Majzik szabadrúgása már veszélyessé vált. A második félidőre elmaradtak a nagy izgalmak. A Foresta a vezetés tudatában minél biztonságosabb játékra törekedett. Hátul jól zártak, elöl pedig a kontrákra játszottak. Ezzel a játékkal az FK nem tudott mit kezdeni. A hazai oldalon két – Ilyés és Czimbalmos –, míg a túloldalon csak Rusu helyzetét lehetett feljegyezni. Az eredmény pedig nem változott. Eredmény FK Csíkszereda – Foresta Su­ceava 0–1 (0–1) Gól: Răzvan Avram (28.) Az FK felállítása: Nagy Barna – Majzik Adrián, Lőrincz József, Csonka Bonifác, Vízi Tamás (Antal Norbert, 88.), Ayrton de Oliveira (Györgyi Artúr, 59.), Czimbalmos Zalán, Tankó Előd (Csűrös Attila, 77.), Savin Cătălin, Ilyés Róbert, Bajkó Barna. Edző: Lengyel Roland, Ilyés Róbert, Varga Károly. A Foresta felállítása: Hîntăscu Alexandru – Lung Daniel, Avram Răzvan (Stănescu Vlad, 76.), Se­me­ghin Dorin, Bujor Vlad (Rusu Bog­dan, 73.), Drugă Dudu, Mi­hă­lăchioaie Ionuț, Cercincă And­rei, Dumitru Lucian, Aeroaei Con­stan­tin (Dănilă Vasile, 86.), Mutu Alin. Edző: Popivici Cristian. Darvas Attila