Bántalmazták a játékvezetőket Alsóboldogfalván

Súlyos incidensek miatt szakadt félbe a labdarúgó 5. Liga egyik találkozója: az Alsóboldogfalva – Felsőboldogfalva mérkőzés csak hetven percet tartott, a játékvezetők közül kettőt bántalmazott, a harmadikat meg leköpte egy játékos. Lejátszották a 4. Liga döntőjének első mérkőzését is a hétvégén, a Keleti csoport győztese hazai környezetben kiütéses győzelmet aratott a Nyugati csoport győztese ellen. A visszavágót vasárnap rendezik. [caption id="attachment_89603" align="aligncenter" width="1200"] Nagyarányú győzelemmel kezdte a megyei bajnoki döntőt a VSK Gyergyószentmiklós Fotó: facebook.com/vskgyergyó[/caption] Hetven percig tartott vasárnap délután a boldogfalviak meccse a labdarúgó 5. Liga 23. fordulójában. Az Alsóboldogfalva – Felsőboldogfalva mérkőzés jól indult, hiszen a hazaiak hamar 3–1-es vezetésre tettek szert, ám a szünetig a vendégeknek sikerült kiegyenlíteni, majd a pihenőt követően sikerült még kétszer betalálniuk a házigazdák kapujába. De arra kevesen számítottak, hogy a meccs húsz perccel a rendes játékidő vége előtt befejeződik. A találkozó 70. percében a hazaiak egyik játékosa súlyosan szabálytalankodott a vendégek egyik focisa ellen, amiért a játékvezető a vétkest azonnal kiállította. A piroslap felmutatásakor azonban a hazai csapat másik focisa a játékvezető felé szaladt, majd felugrott és két lábbal rúgta nyakon a sípmestert, aki elesett. – Elestem, és amikor sikerült felkelnem a földről, azonnal lefújtam a mérkőzést, hiszen borzasztóan fájt a nyakam és a fejem is. Ugyanakkor az eséskor megütöttem magam – nyilatkozta lapunknak a mérkőzés játékvezetője. Hozzátette, az őt megrúgó játékos a mérkőzés folyamán, az incidens előtt jóval már sárgalapos figyelmeztetésben részesült reklamálásért. Az alsóboldogfalvi játékos ámokfutása viszont nem ért véget, ugyanis először elindult a pálya széle felé, majd visszafordult, megrúgta az egyik partjelzőt, a másikat is meg akarta rúgni, de őt nem érte el. A csapattársai és az ellenfél játékosai próbálták csitítani a focist, ezalatt azonban több néző is a pályára rohant, körbevették a játékvezetői triót, a verbális inzultálás mellett az egyik drukker szembeköpte az egyik partjelzőt. – Valaki az egységes segélyhívószámon értesítette a rendőrséget, nekik is köszönhetjük, hogy el tudtuk hagyni a pályát és nem lett nagyobb bajunk. Természetesen nyilatkozatot tettünk le a rendőrségre, sérüléseimet pedig a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi osztályán láttak el – nyilatkozta tegnap lapunknak a játékvezető, akit tegnap a törvényszéki orvos is megvizsgált Csíkszeredában. Az esetet a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület Udvarhely körzeti fegyelmi bizottsága is tárgyalni fogja. – Amúgy amíg tartott, színvonalas volt a mérkőzés. Hat gól esett az első félidőben, kettő a második félidő első húsz percében, vezettek a hazaiak, de a vendégek megfordították az állást. És az ominózus 70. percig nem is volt kirívó szabálytalanság a találkozón – nyilatkozta lapunknak a mérkőzés játékvezetője. Hozzátette, úgy érzi, jól vezette a mérkőzést. – Ha netán hibáztam volna is, egy játékosnak nem szabad így viselkednie a pályán, ahogyan azt a bántalmazó focis tette – mondta az Alsóboldogfalva–Felsőboldogfalva találkozó játékvezetője. Előny a Keleti győztesnél Vasárnap késő délután rendezték a 2018/2019-es labdarúgó 4. Liga döntőjének első mérkőzését. A VSK Gyergyószentmiklós – Nagygalambfalvi Galambfalva SE összecsapás győztese lesz az idei évi megyei bajnok, ugyanakkor a nyertes játszhat osztályozót a 3. Ligába való jutásért. A döntő első mérkőzésének Gyergyószentmiklós adott otthont, a gólok fele a mérkőzés utolsó perceiben esett. Közel fél órát kellett várni az első találatra, amelyet Berecz szerzett, a gyergyóiak Tankó révén a 35. percben viszont már kettővel vezettek. A 752. percben Ilyés háromra növelte a VSK előnyét, a csíkszeredai focis a meccs hajrájában is betalált a nagygalambfalviak kapujába. A hosszabbításban két gól is esett, előbb Vargyas, majd Kurkó talált a vendégek kapujába, így a VSK Gyergyószentmiklós 6–0-ra nyerte a megyei labdarúgó-bajnokság döntőjének első mérkőzését és kényelmes helyzetből várhatja a vasárnapi, nagygalambfalvi visszavágót. Akadály az eső Csíkszentkirályon nem tudták megrendezni az 5. Liga Csík körzeti bajnokságának a 17. fordulóban kiírt mérkőzését vasárnap délután. Az elmúlt napok esőzései miatt ugyanis a csíkszentkirályi focipályát elöntötte a víz, a házigazdák pedig jelezték, lehetetlen a találkozót megtartani. A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület illetékesétől lapunk megtudta, a Csíkszentkirály – Tusnádi Piliske találkozót pénteken 18 órától pótolják. A héten még két, korábban elhalasztott találkozót játszanak le. Holnap a Tusnádfürdői SE – Csíkszentimre találkozó 18 órakor kezdődik, míg a Tusnádi Piliske – Csíkszépvíz mérkőzést vasárnap 13 órától rendezik. A Piliske – Gyimesbükk mérkőzés pótlásáról a felek a héten egyeztetnek. Az 5. Liga Csík körzetének bajnoki címéért már csak két csapat harcol, a Csíkszépvízi MÜ-nek hárompontos az előnye Gyimesbükk csapatával szemben, mindkét gárdának két találkozója van még hátra a bajnokságból. A bajnoki címbe a Piliske is beleszólhat, ugyanis a tusnádiaknak mindkét csapattal van elmaradt mérkőzése, azonban az utolsó fordulóban Gyimesbükk a csíkszépvízieket fogadja a pontvadászat döntőjének is beillő meccsén. Az őszi idényben Csíkszépvízen 5–1-re nyert a MÜ, így a bajnoki cím mellett a gyimesbükkieknek a visszavágás is tét az utolsó meccsen. Az 5. Liga Csík körzetének utolsó fordulóját június 16-án tartják. Utolérhetetlenek A labdarúgó 6. Liga 2018/2019-es kiírását fölényesen nyerte meg a Székelyudvarhelyi Golimpiakosz.Noha a pontvadászatból három fordulót még le kell játszaniuk a csapatoknak, a Golimpiakosz sikeréhez nem fér kétség: a csapat a megyei labdarúgó-bajnokságokban az egyedüli gárda, amely nem vesztett pontot. Mi több, félelmetes a mérkőzésenkénti gólátlaguk: huszonegy meccs alatt 135 találatot szereztek, ami átlagban 6,41 lőtt gólt jelent meccsenként. Ehhez képest mindössze tizenhárom gólt kapott a csapat, ami azt jelenti, hogy átlagban minden második meccsen talált hálójukba az ellenfél. A mutatók alapján ősztől a gárda az 5. Liga Nyugati csoportjában is félelmetes ellenfele lesz a megyei második vonalban szereplő csapatok számára. Eredmények 4. Liga. Döntő, 1. mérkőzés: VSK Gyergyószentmiklós – Nagy­galambfalva SE 6–0 (2–0) /Berecz (28.), Tankó )35.), Ilyés (72., 89), Vargyas (93.), Kurkó (94.)/. A visszavágót vasárnap 17 órától játsszák. 4. Liga. Keleti csoport, rájátszás. Alsóház, utolsó forduló: Csíkszentgyörgyi Fiság – Csíkcsicsói Ezüstfenyő 3–1. 1. Ezüstfenyő 4 2 2 0 9–6 15 2. Bástya 4 2 1 1 12–6 11 3. Fiság 4 0 1 3 7–16 3 A 4. Liga Keleti csoportjának végeredménye: 1. VSK Gyer­gyószentmiklós, 2. Csík­szentsimoni Szefite, 3. Maroshévízi Pro Maros, 4. Csík­szentdomokosi SE, 5. Ba­lán­bá­nyai Bányász, 6. Csíkcsicsói Ezüstfenyő, 7. Gyergyószárhegyi Bástya, 8. Csíkszentgyörgyi Fiság. 5. Liga. Udvarhely körzeti, 23. forduló: Parajd SE – Zetelaka II. 3–3, Ko­bátfalva – Korondi Ifjúság 1–1, Si­mén­falva – Bögöz 3–2, Gagy – Kápolnás 1–3, Bogárfal­va – Homoródszentmárton 2–4, Cse­kefalva – Farcád 0–3 (játék nélkül). Az Al­só­boldogfalva – Fel­ső­boldogfalva meccs a 70. percben 3–5-ös állásnál félbeszakadt, a találkozó eredményéről a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület fegyelmi bizottsága dönt. 1. Farcád 23 17 2 4 51–23 53 2. Szentmárton 23 12 8 3 66–38 44 3. Zetelaka II. 23 13 3 7 44–28 42 4. Bogárfalva 23 14 0 9 71–69 42 5. Felsőboldogfalva 22 10 4 8 39–30 34 6. Ifjúság 23 9 7 7 46–41 34 7. Bögöz 23 10 3 10 56–48 33 8. Kobátfalva 23 9 4 10 43–41 31 9. Siménfalva 23 9 3 11 47–57 30 10. Parajd SE 23 8 3 12 48–55 27 11. Gagy 23 8 2 13 43–53 26 12. Alsóboldogfalva 22 7 5 10 38–53 26 13. Csekefalva 23 6 1 16 40–64 19 14. Kápolnás 23 4 3 16 46–78 15 5. Liga. Csík körzeti, 17. forduló: Csíkszentmihály – Gyi­mes­fel­ső­lok 0–4 Csíkkozmás – Csík­szent­márton 1–3, Tus­nádfürdői SE – Gyi­mes­bükk 0–2, Csíkszépvíz – Csíkszentimre 4–0, - 1. Szépvíz 16 12 2 2 57–20 38 2. Gyimesbükk 16 11 2 3 52–21 35 3. Gyimesfelsőlok 17 10 3 4 46–23 33 4. Szentmihály 17 7 5 5 34–26 26 5. Tusnádfürdő 16 7 4 5 42–42 25 6. Piliske 14 7 2 5 30–19 23 7. Kozmás 17 6 2 9 34–37 20 8. Szentmárton 17 6 2 9 35–43 20 9. Szentimre 16 1 3 12 17–60 6 10. Szentkirály 16 0 3 13 9–65 3 6. Liga. 19. forduló: Székelyderzs – Székelyudvarhelyi Golimpiakosz 1–11; 23. forduló: Golimpiakosz – Ok­lánd 7–1, Zeteváralja – Szent­pé­ter 3–0, Szentpál – Szentlélek 6–4, Má­réfalva – Kissolymos 1–6, Al­só­só­falva – Szentegyháza II. 3–0 (játék nélkül), Székelyderzs – Kányád 3–0 (játék nélkül). 1. Golimpiakosz 21 21 0 0 135–13 63 2. Zeteváralja 21 14 1 6 62–31 43 3. Székelyderzs 21 12 3 6 64–57 39 4. Kissolymos 22 13 0 9 68–62 39 5. Parajd SK 21 11 2 8 50–42 35 6. Oklánd 21 10 1 10 50–67 31 7. Szentlélek 21 8 4 9 54–74 28 8. Szentegyháza II. 21 8 2 11 36–41 26 9. Szentpál 21 7 2 12 41–70 23 10. Máréfalva 22 7 1 14 38–66 22 11. Alsósófalva 21 6 3 12 34–57 21 12. Szentpéter 21 6 2 13 41–53 20 13. Kányád 20 3 1 16 23–63 10 Kopacz Gyula