Bajnok a csíki csapat

A székelyudvarhelyi Bányai János Szakkollégium sporttermében szervezte meg a helyi Hwarang Sportklub a taekwondo WTF formagyakorlat országos bajnokságot. A csíki sportolók egy egyéni és egy csapat bajnoki címmel tértek haza Székelyudvarhelyről. Szintén a hétvégén tartotta meg az udvarhelyi klub a Hwarang-kupa küzdelmeit. [caption id="attachment_47754" align="aligncenter" width="1000"] Jól szerepeltek a csíki tékvandósok a formagyakorlat országos bajnokságon[/caption] Székelyudvarhely adott otthont a hétvégén a taekwondo WTF formagyakorlat országos bajnokságnak és a 3. Hwarang-kupa küzdelmeinek, mindkét viadalt gyerek, kisifjúsági, kadét, ifjúsági és felnőtt korcsoportokban tartották meg a Bányai János Szakkollégium sporttermében. A csíkszeredai Phoenix SK Simó Mihály 5 danos mester vezetésével kilenc versenyzővel indult a formagyakorlat ob-n és tizenhat sportolóval a Hwarang-kupán. A csíkiak összesen négy arany-, tizenegy ezüst- és hét bronzérmet szereztek. A formagyakorlat ob-n egyéniben Bánfi Ákos Roland bajnok lett, Potyó Anna és Aciobăniței Radu Ioan a második helyen zárt, míg Incze Noémi, Petres Nóra és Szőgyör Boglárka ezüstérmet szerzett. A Phoenix SK csapatban a fiúknál Aciobăniței Radu Ioan, Bánfi Ákos Roland és Davidovici Ștefan megnyerte a bajnoki címet, míg a lányok Incze Noémi, Petres Nóra és Potyó Anna összeállításban bronzérmes lett. A Hwarang-kupán küzdelemben (Kyorugi) a Phoenix SK sportolói a következő eredményekkel zártak: 1. helyezettek: Lőrincz Hunor János (gyerek, +35 kg), Aciobăniței Radu Ioan (kadét, + 65 kg). 2. helyezettek: Petres Nóra (gyerek, –30 kg), Incze Noémi (gyerek, +30 kg), Imre Madarász Emese (kisifjúsági, –40 kg), Becze Márk (kisifjúsági, –40 kg), Davidovici Ștefan (kisifjúsági, +40 kg), David Florin (ifjúsági, –45 kg), Szőgyör Boglárka (ifjúsági, –52 kg), Farkas Adél (ifjúsági, –55 kg), Baranai Krisztián (ifjúsági, –73 kg). 3. helyezettek: Bánfi Ákos Roland (kadét, –49 kg), Both Annamária (kadét, –51 kg), Petres Zsolt (ifjúsági, –68 kg). HN-összeállítás