Aquatlon országos bajnokságot tartottak: Négy csíki sportoló állt dobogóra

Csíkszereda adott otthont szombaton és tegnap az aquatlon országos bajnokságnak, illetve a szakág Trikids-kupa első fordulójának. A viadalon két csíkszeredai klub sportolói is jelen voltak, közülük az országos bajnoki kiírásban négyen álltak dobogóra, míg a Trikids-kupában három csíki elsőség született. Rangos esemény házigazdája volt a hétvégén a megyeszékhely, a Csíki Csobbanó, illetve a Vákár Lajos Műjégpálya mögötti gyorskorcsolyapálya adott otthont az aquatlon országos bajnokságnak, valamint a szakági Trikids-kupa első fordulójának. Két csíkszeredai klub sportolói is indultak az országos bajnokság küzdelmeiben, közülük négyen álltak dobogóra, egy sportoló ezt kétszer is megtette. Az előzetes benevezések alapján tizennégy klubtól közel kétszázhetven sportolót vártak a szervezők, a megyéből a Hargita Triatlon Klub, a Csíkszeredai 4Seasons és a VSK Csíkszereda volt jelen a versenyen. A 4Seasons sportolói közül ketten állhattak dobogóra, Simon Kinga két alkalommal is, hiszen harmadik lett a női nyílt versenyben és második az U23-as kategóriában. Simon Gergő a felnőttek között állt a dobogóra, Vén Bakcsi Balázs pedig a hatodik helyen zárt az U23-as korosztályban. A legnépesebb csíki csapat egyébként a 4Seasons volt 15 sportolóval. A VSK Csíkszeredától Erőss Hanna szerzett bajnoki érmet. A VSK sportolója egy elég kellemetlen incidensnek is részese volt, hiszen az úszást követő szaladás során ellenfele meglökte, Hanna pedig elesett, emiatt csak másodikként ért célba. Sajnos, az esetről videofelvétel nem készült, így óváshoz sem tudott folyamodni a csíki csapat. A sportoló egyébként az eséssel is mindössze három másodperccel kapott ki a győztestől. A VSK Csíkszereda sportolói közül az ifjúsági II-es korcsoportban Erőss Nóra a 6. helyen zárt, míg Balog Henrietta a junior I-es sportolók között a negyedik lett. A Hargita Triatlon Klubot Imre Kedves Orsolya és Imre Kedves Réka képviselte. Orsolya az ifjúsági II-es korcsoportban a 12., Réka a kadétok között a 11. helyen zárt. A Trikids-kupa első fordulójában három csíkszeredai érem született, a Kurkó testvérek, Jankó és Sára első lett korcsoportjában, míg Porga Zétény a harmadik helyen zárt. A dobogósok Férfiak Open: 1. Rogoz Erick (Kolozsvári Politehnica), 2. Șeitan Nicolae, 3. Romaș Cătălin (mindketten Bukaresti Olimpia). Felnőttek: 1. Șeitan Nicolae, 2. Chindriș Mihail (Kolozsvári Politehnica), 3. Simon Gergő (Csíkszeredai 4Seasons). U23: 1. Rogoz Erick, 2. Șeitan Nicolae, 3. Remzing Vlad Adrian (Temesvári Aquasport). Ifjúsági I. (18–19 évesek): 1. Boca Gabriel-Laurențiu (Kolozsvári Politehnica), 2. Mészáros Balázs (Marosvásárhelyi H2O), 3. Meghea Andrei (Seven Atletic). Ifjúsági II. (16–17 évesek): 1. Sviderski Cătălin (Kolozsvári Politehnica), 2. Grigoriu Lucas (Bukaresti Elite), 3. Fizeșan Alexandru (Kolozsvári Politehnica). Kadétok (14–16 évesek): 1. Scortea Teofil (Seven Atletic), 2. Petre Raul, 3. Popa Carol (mindketten Konstancai Atena SC). Parasportolók: 1. Tămîrjan Róbert (Kolozsvári Politehnica). Nők Open: 1. Bălan Andreea (Bukaresti Bluemarin), 2. Fángli Henrietta (Marosvásárhelyi H2O), 3. Simon Kinga (Csíkszeredai 4Seasons). U23: 1. Fángli Henrietta, 2. Simon Kinga. Ifjúsági I. (18–19 évesek): 1. Dudau Delia (Kolozsvári Politehnica), 2. Perjoiu Alice (Seven Atletic), 3. Iordache Andreea-Diana (Master Swim and Tri). Ifjúsági II. (16–17 évesek): 1. Chiș Ariana (Kolozsvári Politehnica), 2. Damian Casia-Maria (Konstancai Trident Triatlon Team), 3. Busurcă Petra (Seven Atletic). Kadétok (14–16 évesek): 1. Singuran Maria Amalia (Trident Triatlon Team), 2. Erőss Hanna (VSK Csíkszereda) és Gidei Larisa (Seven Atletic). A TriKids-kupa csíki helyezései 8 évesek: Kurkó Jankó 1. hely. 9 évesek: Kurkó Sára 1. hely. 10 évesek: Porga Zétény 3. hely.