Angol és olasz továbbjutás

Visszavágott a sevillai vereségért és bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé a Leicester City. A Juventus kettős győzelemmel lépte le az FC Portót. Ma az Európa Ligában rendezik a nyolcaddöntő visszavágóit. Bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé a Leicester City és a Juventus: előbbi a Sevilla, utóbbi az FC Porto legyőzésével lett negyeddöntős. Ahogy az várható volt, a Leicester City stadionjában voltak nagyobb izgalmak a BL keddi játéknapján. Az angliai összecsapáson végig nyitott volt a továbbjutás, a Leicester City a 27. percben Wes Morgan nem túl látványos, térddel szerzett góljával került előnybe, a Sevilla a gólra csak helyzetekkel tudott válaszolni, legnagyobb ziccerüket az 53. percben hagyták ki, amikor Sergio Escudero távoli lövése után a kapufán csattant a labda. Pillanatokkal később a másik kapunál Marc Albrighton volt jókor jó helyen, és egy félresikerült felszabadítás után bevágta a Leicester második gólját, és ezzel eldöntötte a meccset és a továbbjutást is. A Juventus és az FC Porto közti nyolcaddöntő jóformán már az első mérkőzésen eldőlt. Az olasz bajnok továbbjutására végül Paulo Dybala nyomta rá a pecsétet a torinói találkozó első félidejének végén. A keddi eredmények: Leicester City – Sevilla 2–0 /Morgan (27.), Albrighton (54.)/. Továbbjutott a Leicester City 3–2-es összesítéssel. Juventus – FC Porto 1–0 /Dybala (42., büntetőből)/. Továbbjutott a Juventus 3–0-s összesítéssel. HN-összeállítás