Alapszakaszgyőztes csíkiak

Csíkszereda adott otthont a román teremlabdarúgó második liga újabb teremtornájának, amely remekül sikerült a Hargita megyei csapatok számára. Az újonc Csíkszeredai Imperial Wet bebiztosította alapszakasz-győzelmét, míg a Gyergyószentmiklósi Inter feljött az utolsó rájátszást érő negyedik helyre. Április elején Gyergyószárhegyre költözik a mezőny. [caption id="attachment_25982" align="aligncenter" width="1000"]Kettőből kettőt nyertek a csíkiak, és alapszakaszgyőztesek Fotó: Pál Zoltán Kettőből kettőt nyertek a csíkiak, és alapszakaszgyőztesek Fotó: Pál Zoltán[/caption] Négy fordulóval a vége előtt eldőlt, hogy a teremlabdarúgó második liga újonca, a Csíkszeredai Imperial Wet végez az alapszakasz első helyén. A csíkiak a hétvégén előbb a Ceahlăul Piatra Neamțot, majd a Galaci United II-t győzték le a hazai rendezésű körmérkőzéses tornán. Előbbi mérkőzés tíz percig volt izgalmas, utána a csíkiak rákapcsoltak, és sima négygólos győzelmet arattak. A Galac ellen már jóval keményebb találkozót láthatott a nagyérdemű. A vendégek két alkalommal is vezettek, de innen sikerült a talpra állás. Kétszer egyenlítettek, majd a hajrában bebiztosították a győzelmet is. A Gyergyószentmiklósi Inter is remek hétvégét tudhat a háta mögött. Szombaton előbb egy kiélezett összecsapáson egy góllal verték Segesvárt, majd tegnap délelőtt háromgólos győzelmet arattak a Fortius ellen. A tíz csapatot felvonultató mezőnyben csak az dőlt el, hogy Csíkszereda biztosan az első helyen végez, és innen várhatja a rájátszást. A további három hely sorsa még nem dőlt el. A negyedikre viszont felkúszott Gyergyószentmiklós, aki a soron következő – Gyergyószárhegyen rendezendő – tornán, akár be is biztosíthatja ezt a pozícióját. Az alapszakasz végén a rájátszás következik, ahol az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal játszik egy oda-visszavágó kört. A győztesek pedig bejutnak a döntőbe. Eredmények 13. forduló: Gyergyószent­mik­lósi Inter – Segesvári Pro Tineret 2–1 (2–0) /az Inter gólszerzői: Nagy (13.), Pintea (19.)/; Csíkszeredai Imperial Wet – Ceahlăul Piatra Neamț 6–2 (3–0) /csíki gólszerzők: Tankó (9.), Gliga (12., 23.), Szabó A. (14.), Szabó Zs. (24.), Szőcs L. (28.)/; Brassói Coltea – Bukovina Vicov 11–4, Luceafărul Buzău – Fortius 9–2, Brassói Blue Angel – Galaci United II 1–5. 14. forduló: Fortius 2000 – Gyergyószentmiklósi Inter 1–4 (0–3) /az Inter gólszerzői: Ciata (10.), Péter (16., 21.), Ráduly (17.)/; Galaci United II – Csíkszeredai Imperial Wet 3–4 (2–1) /a csíki gólszerzők: Dobri (6.), Balog (25., 39.), Tankó (38.)/; Ceahlăul Piatra Neamț – Luceafărul Buzău 2–6, Segesvári Pro-Tineret – Brassói Coltea 4–9, Bukovina Vicov – Brassói Blue Angel 5–5. A bajnokság élmezőnye: 1. Csíkszereda 42 pont, 2. Buzău 28, 3. Galac 26, 4. Gyergyószentmiklós 25, 5. Ceahlăul 22. [box type="shadow" ]Elmaradt a bravúr Nem sikerült pontot rabolnia az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapatának a Temesvári Informatica vendégeként a román bajnokság 22. fordulójában. A bajnoki címre pályázó bánsági csapat a három pont sorsát már az első félidőben eldöntötte, amikor négygólos előnyre tett szert. Innen pedig nem volt visszaút az FK számára, bár a becsületgólt a második félidőben sikerült megszerezni. Az FK ezen vereséggel maradt a nyolcadik helyen 28 ponttal, ám tapadnak rá az üldözői. Eredmény: Temesvári Informatica – Székelyudvarhelyi FK 4–1 (4–0).[/box] Darvas Attila