Alakul a harmadik ligás csapatok játéka

Mindkét megyei labdarúgócsapat pályára lépett a harmadik liga rajtjára való felkészülés jegyében. Az Székelyudvarhelyi FC egy harmadik ligás alakulattal ikszelt, míg az FK Csíkszereda az első ligából kiesőtől kapott ki minimális arányban. Hétvégén újabb mérkőzések lesznek. [caption id="attachment_54134" align="aligncenter" width="1024"] Ezúttal helytállt az FK másodosztályú ellenfelével szemben[/caption] Mind a Székelyudvarhelyi FC, mind az FK Csíkszereda túl van a második felkészülési mérkőzésén, és mindkét alakulat már jobb játékot mutatott, mint korábban. A harmadik ligára készülve e mérkőzések természetesen felmérő jellegűek, de irányt mutatnak. Döntetlen Régenben A Gálhidi György által felkészített udvarhelyi csapata jól kezdett, az első húsz percet dominálta Szászrégenben a helyi Lendület ellen – akik szintén a harmadik liga rajtjára készülnek –, majd a hazaiak is belejöttek a játékba. Az első játékrész gól nélküli döntetlennel ért véget. Térfélcsere után mindkét oldalon több cserét végrehajtottak az edzők, és megszületett az első gól is. Az 51. percben Péter Mózes szolgálta ki nagyszerűen Kicsi Zoltánt, aki betört a tizenhatosba és nagyjából 13 méterről kilőtte a jobb alsót. A hazaiak hamar válaszoltak, az 57. percben egy pontrúgást követően Claudiu Gâlea rosszul ért bele a labdába, ami így az SZFC kapujába került. A folytatásban mindkét kapu előtt adódott még lehetőség, több gól viszont nem esett. Ez volt a második felkészülési mérkőzése az SZFC-nek, múlt szombaton Udvarhelyen 3–1-re legyőzte az FK Csíkszereda U19-es együttesét. Minimális vereség Vágó Attila együttese, az FK Csíkszereda a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen lépett pályára, amely előző idényben még az első osztályban szerepelt, és amely nem is olyan rég még az első liga második helyezettje is volt. Tény, hogy az ASA kerete azóta már kicserélődött, de így is kemény ellenfélnek számít, és a hamarosan rajtoló idényben a feljutásért küzdenek. Az első félidőben az ASA akarata érvényesült, az FK nem igazán tudott kialakítani komolyabb helyzetet, ráadásul egy pontrúgásnál a védelem hibázott és gólt kaptak. Szünet után Vágó Attila több cserét is kieszközölt és a frissesség láthatóan hasznos volt, hisz az FK több helyzetet is kialakított és támadásba lendült. Gólt ugyan nem sikerült rúgni, de az ASA ellen sikerült felvenni a kesztyűt és ez jó jel! Az FK első felkészülési mérkőzésén 5–2-es vereséget szenvedett a szintén másodosztályú ASU Poli Temesvártól. A hétvégén újabb meccseket játszanak a csapatok, a tervek szerint. Az SZFC szombaton hazai környezetben fogadja a Pest megyei Zsámbékot 10.30 órától, míg az FK Csíkszereda ugyancsak szombaton 11 órától Brassóban lép pályára a Szászhermányi AFC ellen. [box type="shadow" ]Eredmények Szászrégeni Jövő – Székelyudvarhelyi FC 1–1 (0–0) /Claudiu Gâlea (57., öngól), illetve Kicsi Zoltán (51.)/. Az SZFC felállítása: Sebestyén Attila – Csíki Dénes, Claudiu Gâlea, Urbán Dávid, Szabó Géza, Modra Lehel, Tankó Előd, Ribarics Roland, Csifó István, Czimbalmos Zalán, Balázsi Attila. Játszott még: Nagy Norbert, Szőlősi Márton, Györgydeák Apor, Schram Péter, Pál Sándor, Kicsi Zoltán, Péter Mózes, Simó Dávid. Marosvásárhelyi ASA – FK Csíkszereda 1–0 (1–0) Az FK felállítása: I. félidő: Nagy, Csiszér, Benkő, Lőrincz, Lakatos, Tamás, Csűrös, Jebari, Eder, Hodgyai, Bajkó; II. félidő: Horváth, Majzik, Savin, Székely, Vizi, Bartók, Jakab, Bálint, Györgyi, Bagoly, Kénesi.[/box] HN-összeállítás