A Románia-kupa negyeddöntőjébe jutottak

Hazai környezetben győzött és jutott tovább a Románia-kupa negyeddöntőjébe az FK Csíkszereda U19-es csapata. A klub utánpótláscsapatai számára a hétvégén kezdődik el a bajnokság tavaszi idénye. A lehető legjobban kezdte az idei évet az FK Csíkszereda U19-es csapata, a Demény Norbert által edzett gárda az első tétmeccsén győzelmet aratott és továbbjutott a Románia-kupa negyeddöntőjébe. Vasárnap nyolc találkozót rendeztek, hatan a házigazdák, két helyszínen a vendégek örülhettek a továbbjutásnak. Az FK Csíkszereda az FC Botoșani-t fogadta a Márton Áron Gimnázium mögötti műgyepes pályán, Demény Norbert tanítványai fél óra alatt megnyugtató előnyre tettek szert, hiszen Bărăbaș a 21., míg Balázs a 31. percben talált be a moldvaiak kapujába. A házigazda sokáig uralta ellenfelét, ám a 60. percben csereként pályára lépő Szakács két perccel később „besárgult”, majd a 73. percben második sárgalapja automatikusan kiállítást ért, így több mint negyedórát emberhátrányban focizott az FK. A védelemre és ellentámadásokra összpontosító hazaiaknak a rendes játékidő utolsó percében Csala révén sikerült még egy gólt lőni, így az FK 3–0-ra nyerte meg a találkozót és jutott a Románia-kupa negyeddöntőjébe. Elégedetten nyilatkozott a találkozót követően a hazaiak edzője. – Nagyszerű csapatteljesítménynek lehettünk a szemtanúi, és ezen belül is pár játékos tényleg kiemelkedőt nyújtott. Ami kihívásnak tűnt, az az, hogy néhány játékos a felnőttkerettel készült, ezért őket be kellett illeszteni az elképzeléseinkbe, amit az elmúlt időszakban gyakoroltunk, akár az edzőtáborban is. De valamennyien jól szálltak be és minőséget tudtak hozzátenni a játékunkhoz. A labdakihozataltól a támadások felépítéséig jól működött minden, és jó volt látni, hogy hatékonyan tudunk játszani. Az ellenfél is jó játékerőt képviselt, szervezett volt. Egy olyan meccs volt, ahol több oldalon is kellett reagálni, mert sérülés is történt, majd ugye piroslap miatt emberhátrányba kerültünk, úgyhogy ezeket a helyzeteket kezelni kellett. Összességében egy nagyon tanulságos és izgalmas mérkőzés volt, melyből a srácok és mi, a stáb is sokat tanulhattunk – nyilatkozta Demény Norbert. Folytatódik a bajnokság Négy csíkszeredai csapat érdekelt a labdarúgó Elit Ligában, kettő a felsőházban, egy az alsóházban, egy pedig az alapszakaszban folytatja a küzdelmeket a téli pihenőt követően. Az U19-es Elit Ligában az FK Csíkszereda a Nyugati csoport felsőházi rájátszásában 29 ponttal a harmadik helyen áll egy egységgel a Kolozsvári CFR és öt ponttal a Kolozsvári Universitatea mögött. A Demény Norbert által edzett gárda szombaton 12 órától Medgyesen a Gaz Metan ellen játszik az 5. fordulóban, a csíkiak ellenfelei 26 ponttal a negyedik helyen állnak. Szintén szombaton, de 14 órától játsszák a Gaz Metan – FK Csíkszereda meccset Medgyesen, ám ez a találkozó az U17-es Elit Liga Nyugati csoportjának alsóházi rájátszásába számít. A csoportot az FK vezeti 22 ponttal, hétvégi ellenfele az utolsó előtti – ötödik – 10 ponttal. Az FK Csíkszereda U16-os csapata a felsőházi rájátszás I. csoportjában 27 ponttal a második helyről indítja az évet, nyolc egység az éllovas FC Brassóval szemben. A csíkiak szombaton 10 órától a Cenk alatti városban lépnek pályára, ellenfelük a negyedik helyezett 24 pontos Kids Tâmpa lesz. Az U15-ös Elit Liga 14. csoportjának küzdelmei elkezdődtek, a tavaszi első, az alapszakasz 8. fordulójában megyei rangadót játszottak. A sereghajtó és még mindig pont nélküli FC Székelyudvarhely az FK Csíkszeredát fogadta, a találkozó 2–0-s vendégsikerrel zárult. A Sepsiszentgyörgyi OSK 1–0-ra nyert a VSK Feketehalom ellen, a brassói rangadót pedig 5–0-ra húzta be a Kids Tâmpa Braşov a helyi FC ellen. A csoportot a Kids Tâmpa vezeti 17 ponttal a 16 pontos Feketehalom és a 15 pontos FK Csíkszereda előtt. Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a székelyudvarhelyiek a Sepsi OSK-t fogadják, míg az FK az éllovas Kids Tâmpa ellen játszik hazai pályán vasárnap 10 órától. Eredmények, U19-es Románia-kupa FK Csíkszereda – FC Botoşani 3–0, FC Voluntari – Konstancai Farul 0–1, Bukaresti FCSB – Academica Clinceni 3–1, FC Buzău – Sepsiszentgyörgyi OSK 0–8, Chindia Târgovişte – FC Argeş Piteşti 4–1, MSK Resicabánya – Temesvári Ripensia 1–0, Kolozsvári Universitatea – Aradi UTA 2–0, Kolozsvári CFR – Medgyesi Gaz Metan 8–0. A párharcok győztesei jutottak a negyeddöntőbe.