A nevető harmadik, Miroslava, jutott fel - Egy álommal kevesebb

Véget ért a román labdarúgó harmadik liga pénteken, de nem az elvárt eredmény született Csíkszeredában. A helyzeteit óriási hanyagsággal elherdáló FK Csíkszereda a második félidőben kapott góllal hazai pályán vérzett el a Ştiinþa Mi­ros­lavával szemben, így utóbbiak jutottak fel a második ligába. A Székelyudvarhelyi FC meccs nélkül nyert és maradt bent. Székelyföldön viszont nem mindenki bánatos, hiszen a Sep­siszentgyörgyi OSK feljutott az első ligába. [caption id="attachment_50353" align="aligncenter" width="1000"] Nem tudták átlőni a Ştiinţa Miroslava által húzott falat a csíki játékosok Fotó: László f. Csaba[/caption] Hatalmas várakozás előzte meg a labdarúgó harmadik liga I-es csoportjának záró fordulóját. Az FK Csíkszereda a feljutás reményében állt fel a pályára a Știința Miroslava ellen, míg a Székelyudvarhelyi FC-nek szintén győznie kellett az Atletico Vaslui ellen a biztos bent maradásért. Ördögi előzmények Nem volt mentes a balhéktól a harmadik liga utolsó fordulója, legalábbis a Galaci Metalosport – Bákói SC találkozó, amely végkimenetele szintén döntően befolyásolta a bajnoki tabellát. Történt ugyanis, hogy a Bá­kói SC nem akart megjelenni Ga­lacon, így a bákói csapatot a szakszövetség ki kellett volna zárja a bajnokságból, ami azt vonta volna maga után, hogy minden meccsét 3–0 arányban elveszíti visszamenőleg. Ez a Miroslavának kedvezett volna, aki döntetlent játszott ellenük és feljött volna az élre. Az ördögi tervbe közbeszólt a galaci alakulat, amely korábban jelezte, hogy nem tudja megrendezni a meccset, pénzhiányra hivatkozva. Közben a galaci juniorok épp Olaszországba készültek egy nemzetközi tornára, derítette ki a liga2.ro szakportál. Ennek eredményeképpen a Bákó nyert 3–0-ra. Így a terve meghiúsult, és az előzetes pontleosztásban kezdődhetett az utolsó forduló. Elmaradt meccs Székelyudvarhelyen nagyon könnyen bezsebelte a három pontot a helyi SZFC, hiszen aktuális ellenfele, az Atletico Vaslui hét ifi játékossal jelent meg, akiknek ráadásul a leigazolási papírjaik sem voltak rendben. A játékvezető nem engedte őket fel a pályára, így 3–0-val írták jóvá az eredményt, aminek köszönhetően az udvarhelyi csapat bent maradt a harmadik ligában. Ordító helyzetek és vereség Eközben már javában zajlott a csöpögésig telt lelátók előtt Csíkszeredában az FK Csíkszereda – Știința Miroslava találkozó. A csíkiaknak a biztos feljutásért győzniük kellett volna. Ennek ellenére a hazai szakvezetés furcsa döntéseket hozott, ami a kezdő tizenegyet illeti. Négy védekező játékos mellett további két védekező középpályást – Savin és Csűrös – küldött a pályára, míg csatárposztra egyedül Bajkót nevezte. További érdekesség volt, hogy a keret legtapasztaltabb játékosa, aki rengeteg csatát megélt már, Ilyés Róbert, a kispadon kezdett. Az első félidőben úgy nézett ki, hogy akár sikeres is lehet ez a taktika, hiszen az FK kapuja elé szegezte az ellenfelet. Sorra alakították ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, ám eredménytelenül. Bajkó Barna két lesgólja mellett Györgyi a kapufát találta el, míg Tamás Nándor, illetve Soufiane Jebari ajtó-ablak helyzetben ziccert vétett. Az utolsó percekben pedig előbb Bajkó mentette meg a góltól a Miroslavát, miután a gólvonal előtt beleért a labdába, majd az egyik vendégvédő. Az első félidőben pedig a Miroslava alig jutott el a csíki kapuig, rendre 20 méterről már tüzeltek, annak reményében, hogy a vizes pályán megpattan a labda. A második félidőre alábbhagyott a csíkiak elánja. Már nem voltak annyira intenzívek. Sőt a Miroslava jutott el kapufáig. Ekkor pedig már kellett volna a gól, hiszen a Szászhermány megszerezte a vezetést a Pașcani ellen. Ez pedig meg is fogta a hazai csapatot, amely alig két percre rá gólt kapott. Taciuc távoli lövése megpattant egy hazai védőn, amely becsapta a csíkiak kapusát, Horvátot. A folytatásban Lengyel Roland cserékkel igyekezett felrázni csapatát, ám a vendégek saját kapujuk elé tömörülve védekeztek. Remek volt a lestaktikájuk – egy szem csíki csatárral szemben nem volt nehéz dolguk –, hiszen Bajkó hiába szerzett további két gólt, azokat érvénytelenítették. A legnagyobb lehetőség Lukács előtt adódott, akit a csereként beálló Ilyés ugratott nagyszerűen, ám kisodródva csak az oldalhálót találta el. Az FK minden labdát felívelt – miközben mindenki úgy tudta, hogy Hermányban már 2–0 az állás –, de a vendégek magabiztosak voltak és remekül helytálltak, behúzva a győzelmet. A lefújást követően az FK játékosai – érthető módon – elkeseredve vonultak le a pályáról, míg a vendégek ünnepelték a győzelmet, majd a feljutást. Időközben ugyanis kiderült, hogy Hermányban nem volt 2–0 az állás, és a Pașcani a hajrában egyenlített. Ezzel pedig a Miroslava jutott fel. Első ligás az OSK Ami nem jött össze az FK Csík­sze­redának, az összejött a Sep­si­szentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszéki alakulat ugya­nis a második liga újoncaként feljutott az első ligába. A csapat vasárnap idegenben nyert a Resicabányai Metalul ellen, és ezzel már az utolsó forduló előtt bebiztosította a másodosztálybeli második helyezését, amely a Liga 1-ben való részvételt is jelenti. A vasárnap délben játszott mérkőzésen a Sepsi a 88. percben büntetőből szerzett gólt, miután csapatkapitányát, Hadnagy Attilát gólhelyzetben buktatták. A székelyföldi csapat tavaly jutott fel a másodosztályba és a 8–10. helyezés megszerzését tűzte ki célul, de a szereplése felülmúlta a várakozásokat. A sikerhez nagymértékben járult hozzá a 36 éves Hadnagy Attila, aki – miután több élvonalbeli román klubnál is megfordult – visszatért futballozni a szülővárosába. Hadnagy a bajnoki idényben 27 gólt szerzett, és a Sepsi legeredményesebb játékosa volt. Darvas Attila