A második félidők számítottak

Felemás hétvégét zártak a megyei csapatok a labdarúgó harmadik liga hatodik fordulójában. A Székelyudvarhelyi FC és az FK Csíkszereda mérkőzései egyformán a második félidőben dőltek el. Előbbiek súlyos pofonba szaladtak bele hazai pályán, míg Ilyés Róberték elhozták a három pontot Fugyivásárhelyről. 12_foci Nem tudta megszerezni első hazai győzelmét a Szé­kelyudvarhelyi FC a román labdarúgó harmadik liga hatodik fordulójában a Kolozs megyei Nemeszsuki Unirea ellen. Az FK Csíkszereda viszont újból remekelt idegenben a Fugyi­vásárhely vendégeként. Székelyudvarhelyen az SZFC remekül kezdett, és alig ötpercnyi játékidő után Bálint Rajmund révén megszerezték a vezetést. Az SZFC viszont hamar visszaállt, és a 15. percben jött is az egyenlítés, majd tíz perc múlva a vezetést is megszerezték a vendégek. A folytatásban hiába volt kezdeményezőbb a hazai csapat, ez az eredményben nem látszott meg. A szünetet követően Réti kellett bravúrt bemutasson, majd a 60. perctől kezdve totális összeomlás következett. A vendégek sorra alakították ki a helyzeteket és nem kevesebb mint négy alkalommal voltak eredményesek, padlóra küldve a hazai csapatot. Az FK Csíkszereda a Fugyi­vá­sárhelyi SK vendégeként lépett pályára, ahol jobbára a pontos védekezéssel voltak elfoglalva. Ennek ellenére a félidő hajrájában megszerezték a vezetést a hazaiak egy fejesgól révén. A térfélcsere után aktívabb lett a vendégcsapat, aminek az 50. percben meg is lett az eredménye. Ilyés ugratta Moldovánt, aki a léc alá lőtte a kínálkozó lehetőséget. Az FK bátrabban játszott, a cserék is frissítést tudtak hozni, leginkább Györgyi. A fiatal játékos a 82. percben végezhetett el egy szabadrúgást, amelyet a hazaiak kapusa csak kiütni tudta épp Csűrös elé, aki a hálóba pofozta a játékszert. Az utolsó percekben pedig közel állt az FK a harmadik gólhoz, de egy Györgyi–Ilyés kombináció után Ilyés szögből mellédurrantott. A három pontot viszont bezsebelték a csíkiak, és három helyet előreléptek a táblázaton. A hetedik fordulóban az FK az Alsógáldi Industriát fogadja, míg az SZFC a Dési Unirea vendége lesz. Győzelem és döntetlen Az FK Csíkszereda korosztályos csapatai hazai pályán léptek pályára az országos ifjúsági bajnokságban. Az U19-es csapat a LPS Suceava ellen győzött, míg az U17-esek döntetlent játszottak az ISK Botoșani ellen. Eredmények, a 6. forduló: U19 (ifjúsági A): FK Csíkszereda – LPS Suceava 3–1 (2–0). A csíki gólszerzők: Vízi Tamás, Balázsi Attila és Csifó István. U17 (ifjúsági B): FK Csíkszereda – ISK Botoșani 1–1 (0–0). A csíkiak gólszerzője: Tamás Nándor. [box type="shadow" ]3. liga, Erdélyi csoport, 6. forduló Székelyudvarhelyi FC – Nemeszsuki Egyesülés 1–6 (1–2) /Bálint Rajmund (5.), illetve Alexandru Pop (15., 60.), Luca (26., 75.), Patrik Pop (88.), Moldovan (90+2.)/ Az SZFC felállítása: Réti – Sebestyén, Rózsa, Demény, Tamás – Péter, Gál –Bálint R., Simon N., Berki – Doltea. Játszott még: Szőcs, Balázsi, Gergely és Lakatos. Fugyivásárhelyi SK – FK Csíkszereda 1–2 (1–0) /Ovidiu Popa (40.), illetve Octavian Moldovan (50.) és Csűrös Attila (82.)/. Az FK felállítása: Husar – Székely, Lőrincz, Gâlia – Kovács, Ilyés, Csűrös, Pataki (Györgyi, a 60. perctől) – Moldován (Fodor, 75.), Teut (Szöllősi, 90.), Czimbalmos. A forduló további eredményei: Zilahi FC – Nagyváradi Luceafărul 1–1, Alsógáldi Industria FC – Almásbalázsházi Luceafărul 2–1, Radnóti SK – Kolozsvári Sănătatea 2–0, Szászrégeni Lendület – Dési Unirea 3–1, Máramarosszigeti CSM – Lénárdfalvi AFS 3–2. 1. Máramarosszigeti CSM 6 5 0 1 15–6 15 2. Nagyváradi Luceafărul 6 4 2 0 14–3 14 3. Szászrégeni Lendület 6 4 1 1 11–6 13 4. Alsógáldi Industria 6 4 0 2 14–10 12 5. Nemeszsuki Unirea 6 3 2 1 12–6 11 6. Radnóti SK 6 3 1 2 7–7 10 7. FK Csíkszereda 6 3 1 2 5–8 10 8. Lénárdfalvi AFS 6 3 0 3 14–12 9 9. Kolozsvári Sănătatea 6 3 0 3 11–10 9 10. Fugyivásárhelyi SK 6 2 2 2 11–9 8 11. Dési Unirea 6 2 0 4 10–15 6 12. Székelyudvarhelyi FC 6 1 0 5 6–19 3 13. Almásbalázsháza 6 0 0 6 9–16 0 14. Zilahi FC 6 0 1 5 3–15 1 [/box] Darvas Attila