A magyar válogatottat választották

Budapesten álltak rajthoz a hónap elején a csíkszeredai erőemelők, a remek eredményeknek köszönhetően ketten magyar válogatott kerettagok lettek. Készülnek a kontinensviadalra, a világbajnokságra, de a román pontvadászaton is bizonyítani akarnak.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Ferencz Norbert 16 évesen lett magyar válogatott Fotó: Seklerpowerlifting

Míg Magyarországon már tömegsportnak számít, addig Romániában még gyerekcipőben jár az erőemelés – ezt a Sekler Powerlifting SE alapítója nyilatkozta lapunknak, amikor az idei évi tevékenységükről és terveikről számolt be. Erőss Dávid és csapatának több tagja a magyar bajnokságban szerepel, de idén immár csíkszeredai színekben a román pontvadászatban is elindulnak.

– A magyar bajnokságot idén átalakították, ugyanis szintmegkülönböztető versenyek vannak, így lett 1. és 2. osztályú verseny. A válogatottsághoz nem elég a bajnoki dobogón zárni, hanem szinteket is kell teljesíteni, így előfordulhat, hogy bár jól szerepel egy sportoló a pontvadászaton, a kijelölt szintet nem éri el és nem lesz válogatott kerettag

– mondta Erőss Dávid hozzátéve, hogy a magyar bajnokságban korosztályonként az első két helyezett került be újonnan a válogatottba.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Az áprilisi 2. osztályú versenyen a Sekler Powerlifting SE sportolói közül hárman vettek részt. Izsák Norbert a 93 kg-os súlycsoportban a 11. helyen zárt 587,5 kilogrammal (guggolás: 205 kg; fekvenyomás: 137,5 kg; felhúzás: 245 kg), a -83 kilogrammosok kategóriájában Orbán Hunor 490 kilogrammot emelt (guggolás: 172,5 kg; fekvenyomás: 107,5 kg; felhúzás: 210 kg) és a 17. helyen zárt, míg a 120 kilogrammos súlycsoportban Erőss Dávid a negyedik helyen zárt 675 kg-mal (guggolás: 240 kg, fekvenyomás: 155 kg; felhúzás: 280 kg), és magyar válogatott kerettag lett.
A júniusi, immár 1. osztályú versenyen heten vettek részt a Sekler Powerlifting csapatából: Kuna Lőrinc (guggolás: 147,5 kg; fekvenyomás: 72,5 kg; felhúzás: 175 kg), Jánó Hunor Géza (175, 95, 190), Márton Márk (180, 102,5, 200), Szász Bence (197,5, 112,5, 215), Antal Áron (187,5, 117,5, 195), Erőss Dávid (245, 157,5, 277,5) és Ferencz Norbert (215, 155, 242,5). Utóbbi sportoló eredménye kiemelkedő, hiszen egyrészt 16 évesen magyar válogatott kerettag lett, másrészt a felnőttek magyar országos bajnokságát ifjúságiként a 6. helyen zárta, ugyanakkor jó tudni, hogy a fekvenyomásban elért 155 kilogrammos eredménnyel korosztályos vb-címet nyertek tavaly.

– Egyértelmű, hogy Ferencz Norberttől mind a kontinensviadalon, mint a világbajnokságon érmet várok, mi több, korosztályában és súlycsoportjában a román bajnokság nagy esélyese

– nyilatkozta lapunknak Erőss Dávid, a fiatal sportoló csapattársa és edzője.
Az erőemelő versenyeket három korcsoportban – ifjúsági (14–18 évesek), juniorok (19–23 évesek) és nyílt kategória (23 év fölöttiek) – rendezik, Ferencz Norbert pedig még két évig lehet tagja korcsoportjának, és a sportág egyik legnagyobb csíki reménységének számít. Erőss Dávid is éremért hajt a következő négy fontos megmérettetésen, ő viszont utolsó évét tölti a juniorok között.
A Sekler Powerlifting SE sportolói augusztus 24. és szeptember 3. között Máltán szerepelnek az erőemelő-világbajnokságon, szeptember 14. és 22. között a román bajnoki címekért harcolnak Gyulafehérváron, majd október 6. és 13. között Prágában az Európa-bajnokságon indulnak, végül október 26. és 27-én Budapesten a korosztályos magyar országos bajnokságon próbálnak szerencsét.