A középszakasz, nem az alapszakasz: Debrecenben sem termett babér

A mérkőzés elején még vezetett a Csíkszeredai Sportklub a Debreceni DEAC vendégeként a jégkorong Erste Ligában, de végül kénytelen voltak fejet hajtani. Zsinórban ötödik vereségüket könyvelhették el a kék-fehérek a középszakaszban. Beczééknek ezúttal sem ment Négy vereség után Debrecenben igyekezett visszatérni a helyes útra a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában. Ennek megfelelően parádésan kezdte az összecsapást a kék-fehér alakulat a Debreceni DEAC vendégeként, hiszen a második percben Rokaly Szilárd gólt ütött Hetényi Zoltánnak. A folytatás viszont nem sikerült a legjobban. Előbb 4 a 4 ellen folytatták a csapatok, majd Brophey és Bíró T. is kiült a büntetőpadra. Utóbbi fórt pedig a DEAC értékesítette. Sőt egyenlő létszám mellett Bírót megint kiszórták, és ezzel az előnnyel is élt a hazai csapat. A Sportklub összeszedte magát, szemmel láthatóan frusztrált volt a játékuk, de így is többet próbálkoztak. A harmad végéhez közeledve a Sportklub is megkapta az esélyt. Előbb emberelőnyt kaptak, majd büntetőlövést a 19. percben, de ahogy a fór, úgy a rávezetés is eredménytelen volt. A második felvonás sportszerű játékot hozott, ahol egyenlő erők küzdelme zajlott a jégen. A meccs felét átlépve Taratuhin egyenlíteni tudott, de két percen belül jött az újabb hazai gól, és megint vezetéshez jutott a DEAC. A záró felvonás első perceiben az izgalom növekedésének érdekében Pyett és Graaskamp kapott össze, majd ültek ki négy perc erejéig a büntetőpadra. A harmad közepénél azonban eldőlni látszott a három pont sorsa, miután Izacky kétgólosra hizlalta a hazai előnyt. A hajrában a kapuslehozatallal is próbálkoztak a vendégek, de ez sem segített. Sőt egy Brophey–Sándor Flórián ökölpárbaj után a DEAC újfent betalált az üres kapuba. Ezzel a Sportklub zsinórban ötödik vereségét könyvelte el, és az első helyről az ötödikre csúszott vissza a felsőházban. Kézfogási tilalom Az Erste Liga alap- és középszakasza során általános hagyomány, hogy a csapatok játékosai minden mérkőzésen kezet fognak egymással az üdvözlés és a sportszerűség kifejezéseként. A középszakasz végéig azonban a kézfogás nem engedélyezett sem a mérkőzés előtt (a játékvezetőkkel és az ellenfél csapatkapitányával), sem a mérkőzést követően (a játékosok egymással, illetve a csapatkapitányok a játékvezetőkkel). A játékosok üdvözlésének ez a módja az Erste Ligában átmenetileg felfüggesztésre kerül az influenzaszezon okozta egészségügyi kockázatok csökkentése miatt. Az Erste Liga vezetése fontosnak érzi, hogy a szezon leginkább várt része előtt megtegye a szükséges óvintézkedéseket és a kézfogás szokásának átmeneti felfüggesztésével csökkentse a személyek közötti érintkezések számát, megelőzve ezzel az influenzás megbetegedések terjedésének lehetőségét. Erste Liga, eredmények Felsőház: Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Corona 3–1 (0–1, 1–0, 2–0) /Somogyi (40.), Hruby (46.), Dansereau (59.), illetve Franko (7.)/; Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub 5–2 (2–1, 1–1, 2–0) /Hári N. (8.), Vokla (10.), Kulesov (36.), Izacky (54.), Novotny (60.), illetve Rokaly Sz. (2.), Taratuhin (34.)/. A hétvégi műsor: ma: Gyergyói HK – Fehérvári Titánok (18.30), Újpest – Hokiklub Budapest (19); szombat: Ferencváros-Telekom – Brassói Corona (19); vasárnap: Gyergyói HK – Hokiklub Budapest (18.30), Schiller-Vasas HC – Újpest (18.40), Debreceni DEAC – Brassói Corona (19.30).