A hosszabbításban dőlt el a mérkőzés: Kikapott az FK Csíkszereda Călărași-on is

Nem sikerült a pontszerzés az FK Csíkszereda csapatának a labdarúgó 2. Liga 23. fordulójában. Habár sokáig úgy tűnt, hogy Valentin Suciu tanítványai megszerzik a tavaszi idényben az első pontot Călăraşi-on, a Dunărea focisai a találkozó hosszabbításában egy szögletet követően megszerezték második góljukat és egyben a győzelmet is. Újra nem tudta kihasználni helyzeteit a csíki focicsapat                                      Fotó: facebook / dunareacalarasi Nem játszott rosszul, ám a véghajrában mégis elveszítette a Dunărea Călăraşi elleni találkozóját az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 2. Liga 23. fordulójában. Valentin Suciu tanítványai a tavaszi idényben egyelőre nem szereztek még pontot, a következő két találkozót viszont hazai pályán vívják, és ahhoz, hogy a csapat ne kerüljön kiesést jelentő helyre, kötelező lenne a győzelem. Mintegy húsz drukker is elkísérte Călăraşi-ra az FK csapatát szombaton, gyakorlatilag a Lokálpatrióták szurkolói táborának biztatásától volt hangos a Dunărea stadionja, a helyiek ugyanis nem nagyon látogatják kedvenceik meccseit. A mérkőzést a Dunărea elég jól indította, az első helyzetüket a 11. percben hagyták ki, hat perccel később pedig Bordás védte a hazaiak lövését. Az első húsz perc után a csíkiak is aktívabbak voltak, Bauza lövését szögletre mentette a hazaiak kapusa, pár perccel később Palmeș fejelése után kevéssel, de a kapu mellé ment a labda. A 41. percben Rusu a hatosról leadott lövését Bordás ugyan védte, de a kippattanó labda Honciuhoz került, aki megszerezte a Duna-partiaknak a vezetést. A szünet után szorosabbá vált a meccs, előbb a hazaiak, majd Bauza hagyott ki óriási helyzetet, az 57. percben pedig egyenlíthettek volna a csíkiak, de Casiadi lövését követően a kapufán csattant a labda. A 70. percben Bordás óriásit hibázott: rosszul adott passzát elcsípte egy hazai játékos, ám a csíki kapus végül menteni tudott. Tíz perccel később egyenlített az FK csíkszereda, miután Palmeș jól indította a jobb oldalon Majzikot, aki remekül ívelte be a labdát a hazai büntetőterületre, Pintér pedig nem hibázott, a hosszú sarokba fejelve a labdát megszerezte a csíkiak első találatát a tavaszi idényben. A gól azonban felrázta a hazai­akat, Palmeș a gólvonalról mentett egy hazai helyzetet, majd Antal Barna lövését fogta meg a hazaiak kapusa. A hajrában kétszer is eldönthette volna Valentin Suciu csapata a három pont sorsát, a 86. percben Bauza–Schieb összjáték végén a hazaiak kapusa tisztázott, egy perccel később Bauza egyedül tört a kapura, de a Dunărea hálóőre a tizenhatoson kívül lábbal állította meg a labdát, az érkező Pintér pedig átesett a földön fekvő argentinon, így a nagy helyzet kimaradt. A találkozó hosszabbításában a Dunărea rohamokat indított, a 93. percben a hazaiak szöglethez jutottak, Tudoran beadására ugyan három csíki védő is felugrott, de a hátulról érkező Doumbia magasabbra emelkedett és Bordás mellett a kapuba fejelte a labdát, megszerezve ezzel a Duna-partiak második találatát, és ezzel el is döntötte a győztes kilétét. Összességében nem játszott rosszul az FK Csíkszereda, ám újra nem sikerült Valentin Suciu csapatának a helyzeteket kihasználnia, noha volt ebből elég a meccs során. A hazaiak pedig a hajrában nagyobb nyomást helyzetek a csíkiakra, akik gyakorlatilag ez alatt megtörve kapták az utolsó gólt és vesztették el a meccset. Vasárnap a feljutásért küzdő Petrolult fogadja az FK Csíkszereda, a 25. fordulóban pedig a Farul ellen játszanak hazai pályán a piros-feketék, és ahhoz, hogy ne kiesést jelentő helyen álljon március közepén a csíki csapat, a soron következő két meccset nyernie kellene a Valentin Suciu által edzett gárdának. Eredmények, állás Labdarúgó 2. Liga, 23. forduló: Dunărea Călăraşi – FK Csíkszereda 2–1 (1–0) /Honciu (41.), Doumbia (90.), illetve Pintér (80.)/; Aradi UTA – Temsevári Ripensia 3–0 (1–0) /Buhăcianu (29., 62.), Ursu (80.)/; Bukaresti Metaloglobus – Sportul Snagov 3–0 (játék nélkül); Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Lignitul Târgu Jiu 4–0 (0–0) /Buia (50.), Cioiu (82.), Rusu (89., 90.)/; Turris-Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna 2–1 (0–0) /Pîrvulescu (56.), Voinea (66.), illetve Buriacu (76.)/; Petrolul Ploieşti – Konstancai Farul 0–0; Temesvári Politehnica – Bukaresti Rapid 0–0; FC Argeş Piteşti – CS Mioveni 1–1 (0–0) /Matiş (81.), illetve Costin (90.)/; Gloria Buzău – Kolozsvári Universitatea 2–2 (2–0) /Balgin (29.), Roșu (45.), illetve Goga (59.), Gavra (67.)/. A Resicabánya szabadnapos volt. 1. UTA Arad 22 14 5 3 46–13 47 2. CS Mioveni 22 10 8 4 36–22 38 3. Bukaresti Rapid 22 10 7 5 32–19 37 4. Turris Oltul Turnu Măgurele 21 10 6 5 35–25 36 5. Petrolul Ploieşti 22 9 8 5 21–19 35 6. FC Argeş Piteşti 22 9 8 5 30–25 35 7. Bukaresti Metaloglobus 22 9 7 6 26–19 34 8. Konstancai Farul 22 9 6 7 27–19 33 9. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 22 9 6 7 32–27 33 10. Temesvári Politehnica 21 8 8 5 19–10 32 11. Gloria Buzău 22 9 5 8 35–27 32 12. Dunărea Călăraşi 22 8 6 8 28–29 30 13. Kolozsvári Universitatea 22 5 12 5 28–24 27 14. Temesvári Ripensia 22 6 9 7 27–33 27 15. FK Csíkszereda 22 5 7 10 16–31 22 16. Resicabánya 21 5 6 10 29–35 21 17. Concordia Chiajna 21 5 6 10 18–29 21 18. Sportul Snagov 22 2 3 17 18–58 9 19. Pandurii Târgu Jiu 22 1 5 16 10–49 8