A hirtelen halálban nyert a Sportklub

Három mérkőzést játszottak hétfőn a jégkorong Erste Ligában, és mindháromnak erdélyi város adott otthont. A megtépázott kerettel Erdélybe érkező Ferencváros a harmadik meccsén is pont nélkül maradt, csakúgy, mint a Titánok. A DVTK Jegesmedvék viszont „kikaparták a gesztenyét”, ráadásul a címvédő csíkiak otthonában.Előzetesen mindenki úgy vélekedett, hogy a Ferencváros erdélyi vendégjátéka hozza el a rangadókat, de végül nem így lett, és a DVTK Jegesmedvék okoztak „kellemetlen” meglepetést a jégkorong Erste Ligában az elmúlt hétvégén és a hét elején. Hétfőn este a Sportklub háza táján az volt az elsődleges feladat, hogy a szombati Titánok ellen mutatott védekező játékot helyre tegyék, hiszen ezúttal egy olyan miskolci csapattal nézhettek szembe, akik az erősítéseknek köszönhetően bárkivel fel tudják venni a harcot. És ez be is igazolódott. A kezdeti óvatos játék után a vendégek egyre magabiztosabban járatták a korongot, és igyekeztek kihasználni a hazaiak pontatlanságait. A játék képével ellentétben a Sportklub szerzett vezetést: Részegh Tamás lövését követően a korong még a vason csattant, ám a lecsorgót Căsăneanu pofozta a hálóba. Alig másfél perc múlva egy remek támadás végén Galajda egyenlített, mi több, a folytatásban több sansza is volt a vezetés megszerzésére a vendégeknek, de Adorján remekül tette a dolgát a csíki kapuban. A második felvonásra szorosabbra húzta a védekezését a Sportklub, de ez sem volt elég. A 28. percben, emberelőnyben kapott gólt a címvédő, miután egy ellentámadás végén Seto használta ki a csíkiak bizonytalanságát. Még ugyanabban a fórjátékban Lapenkov zseniális villanásának köszönhetően visszaállt a döntetlen. A zárófelvonásra maradt a viszonylag jó iram, ugyanakkor a pontatlanságok is, több gól viszont a rendes játékidőben nem esett, így következett a hosszabbítás, azaz a „hirtelen halál”. Nehezen lendültek bele a csapatok a három három elleni játékba, de aztán jöttek a helyzetek: Stach ziccert rontott, míg a túloldalt Kiss a kapuvasat találta telibe. A következő akcióból pedig a Sportklub légiósa, O’Connor parádés egyéni megvillanása után megszerezte a győztes találatot. A DVTK-Jegesmedvék egy ponttal maradt az erdélyi túráján, ugyanakkor jelezte, hogy a rájátszásban – amennyiben eljut odáig – komolyan számolni kell velük. Gyergyószentmiklóson sima meccsnek indult a Gyergyói HK – Titánok összecsapás, de végül szoros hajrát hozott az összecsapás. A hazaiak rendre megléptek két góllal, ám a fehérvári fiatalok kétszer is feljöttek mínusz egyre, de végérvényesen az 59. percben eldőlt az összecsapás sorsa. Brassóban a Corona három góllal is ellépett a Ferencváros ellen, viszont a zöld-fehérek a meccs felére egyre faragták hátrányukat. A záróharmadban viszont a hazaiak jól sáfárkodtak a kevéske helyzetükkel, és zsinórban három gólt szerezve otthon tartották a pontokat. A Ferencváros pont nélkül tér haza, ám várhatóan a sérültjeik felépülése után gőzerővel vetik magukat bele a küzdelembe. A csíki és gyergyói hokisok erdélyi rangadóra készülnek a Brassói Corona ellen, ráadásul a péntek és a vasárnap esti mérkőzés az Erste Liga mellett a román pontvadászatba is számít. Erste Liga, eredmények Csíkszeredai Sportklub – Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–2 – aranygóllal (1–1, 1–1, 0–0, 1–0) /Căsăneanu (14.), Lapenkov (28.), O’Connor (63.), illetve Galajda (15.), Seto (27.)/. Gyergyói HK – Fehérvári Titánok 4–2 (1–0, 2–1, 1–1) /Vin- cze P. (16.), Szigeti (28.), Tranca (32.), Orbán (59.), illetve Lundin (27.), Dudkin (52.)/. Brassói Corona – Ferencváros 6–2 (2–0, 1–2, 3–0) /Williams (2.), Schaber (12., 22., 60.), Gajdó (43.), Kovács M. (51.), illetve Fowlie (31., 33.)/. A Győr ETO HC – Dunaújvárosi Acélbikák mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. Erste Liga, műsor Péntek: Titánok – MAC-HKB Újbuda (17), Gyergyói HK – Brassói Corona (18.30); vasárnap: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub (17.30).