A helyzet változatlan

Itthon tartotta a három pontot az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, amely teljes mértékben uralta a játékot az Avântul Valea Mãrului ellen, ám egy ötperces kihagyás szinte sokba került. A Székelyudvarhelyi FC saját magát verette meg Râm­nicu Sãraton. [caption id="attachment_48754" align="aligncenter" width="1000"] Ilyés Róbert és Bajkó Barna gólokkal járult hozzá a csíki sikerhez Fotó: fkcsikszereda.ro[/caption] Pontot, pontokat akartak szerezni a labdarúgó harmadik ligában érdekelt megyei csapatok a bajnokság 25. játéknapján, ám ez csak az egyik csapatnak sikerült. A Székelyudvarhelyi FC már pénteken harcba szállt a pontokért az Olimpia Râmnicu Sărat vendégeként, ahol a mérkőzés elejét teljes mértékben uralta, és ennek következtében a 15. percben Bagoly meg is szerezte a vezetést. A folytatásban is az SZFC előtt voltak lehetőségek, majd szinte a semmiből egy szabadrúgást követően Saim egyenlített, a félidő hajrájában Bogdan a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. A második félidő rosszul indult a vendégalakulatnak: az 59. percben Pál Örs kapta meg második sárgáját egy dulakodás után. A megfogyatkozott létszám ellenére az SZFC volt aktívabb, közel járt az egyenlítéshez is, ám Silion a felső lécet találta el. Az udvarhelyiek sorsa a 78. percben pecsételődött meg, amikor Silion is magkapta második sárgáját. Kilenc emberrel már nem lehetett felvenni a versenyt. Az FK Csíkszered szombaton az Avântul Valea Mărului alakulatát fogadta, és könnyűszerrel elintézhette volna az ellenlábast. 22 perc játékidő után már 3–0 volt a hazai csapatnak, akik ráadásul Bajkó révén még büntetőt is hibáztak. A második félidőt is jól indították, hiszen Țepeș a kapufát találta el, majd jött öt perc rémálom. Az 56. percben egy szabadrúgásra jól érkezett Anastasie és szépített, majd pár percre rá ugyanő faragta minimálisra a különbséget, büntetőből, a játék képével ellentétben. Az FK viszont nem kezdett el kapkodni, és nyolc percre rá egy remek ívelést követően Bajkó beállította a végeredményt. A következő fordulóban, május 6-án megyei rangadót rendeznek, amely során a Székelyudvarhelyi FC az FK Csíkszereda alakulatát fogadja. III. liga, 25. forduló Olimpia Râmnicu Sărat – Székelyudvarhelyi FC 2–1 (2–1) /Saim (26.), Bogdan (41.), illetve Bagoly (15.)/. Az SZFC felállítása: Sebestyén – Panait, Pál, Csíki, Czimbalmos, Silion, Bálint Rajmond, Demény (Péter, 45.), Kicsi (Szöllősi, 90.), Györgydeák (Antal, 45.), Bagoly (Mátyás, 90.). FK Csíkszereda – Avântul Valea Mărului 4–2 (3–0) /Bajkó Barna (13., 68.), Ilyés Róbert (19.) és Györgyi Arthúr (22.), illetve Adrian Anastasie (56., 60. – büntetőből)/. Az FK felállítása: Nagy – Majzik, Lőrincz, Gâlia, Țepeș, Ilyés, Savin (Tankó, 80.), Györgyi (Csiszér, 80.), Jebari (Lukács, 72.), Bajkó, Tamás (Szabó, 72.). A forduló további eredményei: CSM Roman – Bákói Aerostar 1–2, Atletico Vaslui – Sporting Lieşti 0–3, CSM Paşcani – Sportul Chişcani 3–3, Știința Miroslava – Barcarozsnyói Cetate 1–0, Szászhermányi FC – Metalosport Galați 6–1. A Bákói SC szabadnapos volt. 1. Szászhermányi AFC 23 17 4 2 55–14 55 2. FK Csíkszereda 23 16 5 2 49–15 53 3. Ştiinţa Miroslava 23 16 3 4 53–27 51 4. Bákói Aerostar 23 11 5 7 34–23 38 5. Sporting Lieşti 24 10 4 10 34–29 34 6. CSM Roman 23 10 3 10 39–42 33 7. Atletico Vaslui 22 10 2 10 39–40 32 8. Avântul Valea Mărului 23 9 3 11 39–50 30 9. Olimpia Râmnicu Sărat 22 9 2 11 30–26 29 10. Barcarozsnyói Cetate 24 8 5 11 25–28 29 11. Galaci Metalosport 23 7 4 12 18–33 25 12. Székelyudvarhelyi FC 23 6 4 13 20–49 22 13. CSM Paşcani 23 6 3 14 38–57 21 14. Sportul Chişcani 24 3 4 17 18–52 13 15. Bákói SC 23 7 5 11 37–43 -20 Darvas Attila