A felnőtteken a sor

Sikeres tornán vannak túl a Székelyudvarhelyi ISK fiatal asztaliteniszezői, akik a következő hónapokban tovább gyarapíthatják éremgyűjteményüket. Közben a felnőttek is készülnek, a hétvégén nemzetközi asztalitenisz-tornának ad otthont a székelyudvarhelyi sportcsarnok. Két arany- és egy bronzéremmel zárta a Székelyudvarhelyi ISK a 12 év alatti asztaliteniszezők országos bajnokságát, amelyet egyéniben és párosban rendeztek meg az elmúlt hétvégén Székelyudvarhelyen. A viadal legeredményesebb sportolója, Toró Dávid mindhárom éremben „benne volt”, egyéniben és párosban országos bajnok lett, vegyes párosban pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ezzel a fiatal asztaliteniszező ötre növelte bajnoki címeinek számát, hiszen két héttel ezelőtt csapatban szerzett aranyérmet, tavaly pedig az U10-es korosztályban egyéniben és csapatban is az ország legjobbja lett. György István edző elmondta, hogy éremre mindenképpen számított, sőt a bajnoki cím is „benne volt a pakliban”, de ebben a korosztályban sosem lehet biztosra menni. – Naiv kell legyen az ember, és egy kicsit őrült is, hogy fogadni merjen az aranyéremre. Nyilván vannak olyanok, akik a többiekhez képest nagyobb eséllyel indulnak, de ebben a korosztályban a legjobb 32 versenyzőből bárki bármikor okozhat meglepetést – nyilatkozta György. Fiatal tanítványa egy hajszálnyival optimistább volt: – Gondoltam arra, hogy megnyerhetem az aranyat, de tudtam, hogy meg kell dolgozni érte. Ilyenkor megpróbálok mindent kihozni magamból, úgy érzem, hogy most jó formában vagyok – felelte kérdésünkre az ötszörös aranyérmes Toró Dávid. Az U12-es korosztály számára továbbra sincs megállás, júniusban rendezik meg a legjobb 16 asztaliteniszező külön tornáját. A dátum még nincs lerögzítve, és elképzelhető, hogy ezt a viadalt is Udvarhelyen rendezik. Június 10–12-én szintén Székelyudvarhelyen bonyolítják le az U12-esek számára kiírt Román-kupa tornáját egyéniben, június 22–26-án rendezik Győrben az Asztalitenisz-világfesztivált, augusztusban pedig Európa-bajnokság vár a legjobbakra, vagyis Toró Dávid és társai tovább gyarapíthatják éremgyűjteményüket. György István azt is elárulta, hogy a hétvégén újabb rangos tornának ad otthont Székelyudvarhely, a Küküllő-parti városban rendezik az Asztalitenisz Euro Trophy kelet-európai csoportjának küzdelmeit. Az európai asztalitenisz harmadik számú kupakiírásában a szerb STK Semerin és az északmacedón TTC Mladost Prilep lesznek a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ellenfelei. A G csoportban eredetileg ukrán és orosz klubok is szerepeltek, de ezek nem vesznek rész az udvarhelyi tornán. A csoport győztese ott lehet a nyolc európai régió döntő tornáján, amelyet a csehországi Havirovban rendeznek meg. – Van esélyünk a továbbjutásra, ezért is lobbiztam, hogy a csoportküzdelmek Székelyudvarhelyen legyenek, a hazai pálya előnye egy pluszt jelenthet számunkra – közölte György István, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK szakvezetője.