A csíkiak tizennégy országos bajnoki címet szereztek

Taroltak a Hargita megyei klubok sportolói a rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokságon, amelynek a héten a Vákár Lajos Műjégpálya adott otthont. Csupán két kategóriá­ban győzött olyan spoprtoló, aki nem csíki klubnál versenyzik, igaz, az egyik kategóriában csak egy brassói sportoló indult, míg a másik kategória nyertese is csíkszered ai, ám a Cenk alatti városban van leigazolva. Az ISK Csíkszereda sportolói egyéniben kilenc, váltóban két bajnoki címet szereztek. [caption id="attachment_66643" align="aligncenter" width="1000"] Egyéniben és váltóban is az ISK Csíkszereda sportolói uralták az ob-t Fotó: Lálszó F. Csaba[/caption] Kedden és szerdán a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya adott otthont a rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokságnak, amelyet az ifjúsági és felnőtt sportolóknak írt ki a hazai szakszövetség. A versenyen hét klubtól összesen negyvenegy sportoló állt rajthoz, a legtöbben az ISK Csíkszeredát képviselték – 19-en –, a Felcsík SK kilenc, a Brassói Corona hét, a Kolozsvári Jövő hat, a Csíkszeredai Sportklub négy, a Brassói CSU két, míg a Brassói CSM egy gyorskorcsolyázóval vett részt az országos bajnokságon. Ahogy az várható volt, egyéniben a legtöbb dobogós helyet (19) és a legtöbb bajnoki címet (9) az ISK Csíkszereda sportolói szerezték, a Sportklub korcsolyázói három elsőség mellett még három második helyet is szereztek, míg a Felcsík SK leigazoltjainak két bajnoki cím és két második hely jutott. Csupán két kategóriában nem Hargita megyei klub sportolói győztek, az ifjúsági C kategóriá­ban nem is volt csíki induló, míg a nők viadalát a Brassói CSU-nál leigazolt Balázs Tünde nyerte, ám ő is csíkszeredai. Érdekesség, hogy a lányoknál minden ifjúsági kategóriát az ISK Csíkszereda sportolói nyertek meg, a fiúknál viszont a két ISK-s siker mellett lett két Felcsík SK-s győzelem és egy-egy sportklubos, illetve brassói bajnoki cím is. Az összevont ifjúsági kategóriák váltóversenyén a három legkisebb korosztályban csak az ISK és a Felcsík SK indított csapatot, a dobogóra a megyeszékhelyiek három váltója állhatott fel, míg a nagyok viadalát is az ISK nyerte a kolozsváriak előtt. Az elmúlt évhez képest tízzel vettek kevesebben részt az idei országos bajnokságon, és csak nagyon kevesen védték meg címüket. A Felcsík SK-tól Dobos Péternek és Ádámnak, az ISK-tól Albert Júliának, Tímár Ádámnak (aki tavaly az ISK, idén a Sportklub színeiben szerepelt), valamint Balázs Tündének, míg Albert Katalinnak kategóriát váltva is sikerült megnyernie a bajnokságot. Eredmények Ifjúsági F. Lányok: 1. Lázár Hanna, 2. Ferencz Vivien, 3. Márton Henrietta, 4. Petres Hanna Pálma (mind ISK Csíkszereda), 5. Páll Brigitta, 6. Karda Jácinta (mindketten Felcsík SK). Fiúk: 1. Dobos Péter (Felcsík SK), 2. Imreh Edwárd (ISK), 3. Sztahura Dávid (Kolozsvári Jövő). Ifjúsági E. Lányok: 1. Barta Nóra, 2. László Judit Sára, 3. Madarász Timea (mind ISK), 4. Pál Bernadett, 5. Vízi Hanga (mindketten Felcsík SK). Fiúk: 1. Sălceanu Paul Codrin (ISK), 2. Karda Kristóf (Felcsík SK), 3. Moroșanu Ionuț (Brassói Corona), …5. Lönhárd Zalán (Felcsík SK). Ifjúsági D. Lányok: 1. Gál Sarolta, 2. Farkas Bíborka, 3. Kótai Nóra, …6. Csillag Adrien (mind ISK). Fiúk: 1. Dobos Ádám, 2. Antal Apor (mindketten Felcsík SK), 3. Tamás Szabolcs (Brassói CSM). Ifjúsági C. Lányok: 1. Pongrácz Vákár Kriszta (ISK), 2. Harabagiu Mara, 3. Moldovan Andreea (mindketten Kolozsvár). Fiúk: 1. Tepes George (Brassói CSM). Ifjúsági B. Lányok: 1. Albert Katalin (ISK), 2. Füzesy Ilka, 3. Iasmin al-Sagban (mindketten Kolozsvár). Fiúk: 1. Barabás Zsolt, 2. Csillag Csongor (mindketten ISK). Ifjúsági A. Lányok: 1. Albert Júlia, 2. Bodó Emőke (mindketten ISK). Fiúk: 1. Timár Ádám (Csíkszeredai Sportklub), 2. Nedelea Cosmin (Corona). Felnőttek. Nők: 1. Balázs Tünde Brassói CSU), 2. Szőcs Renáta (Sportklub). Férfiak: 1. Imre Emil, 2. Antal Tamás (mindketten Sportklub). Nők, összetett (ifjúsági A, B, felnőttek): 1. Balázs Tünde, 2. Albert Júlia, 3. Albert Katalin, 4. Szőcs Renáta, 5. Bodó Emőke. Férfiak, összetett (ifjúsági A, B, felnőttek): 1. Timár Ádám, 2. Imre Emil, 3. Nedelea Cosmin, 4. Antal Tamás, 5. Barabás Zsolt, 6. Csillag Csongor. Váltók. Ifjúsági D, E, F, fiúk: 1. ISK Csíkszereda III., 2. ISK Csíkszereda I., 3. ISK Csíkszereda II., 4. Felcsík SK I., 5. Felcsík SK II. Váltók. Ifjúsági A, B, C, fiúk: 1. ISK Csíkszereda, 2. Kolozsvári Jövő. Kopacz Gyula A cikk a Hargita Népe március 9-i számában jelent meg.