A bajnokot győzték le

Idegen környezetben győzte le a Székelyudvarhelyi KC a hazai férfikézilabda Bölények Ligája 13. fordulójában a bajnok Bukaresti Dinamo csapatát. A sikernek köszönhetően az SZKC az odavágót a harmadik helyen zárta. [caption id="attachment_61198" align="aligncenter" width="2048"] Ünnepelnek a román lányok a szlovénok elleni sikert követően[/caption] Fontos győzelemmel zárta a Székelyudvarhelyi KC a hazai férfikézilabda-bajnokság odavágóját. Az SZKC a Bölények Ligája 13. fordulójában idegen környezetben győzte le a bajnoki címvédő Bukaresti Dinamo csapatát egy szoros és izgalmas meccsen. A tegnap esti mérkőzésen a fővárosiak dobták ugyan az első gólt, ám erre hárommal válaszoltak az udvarhelyiek, így nem csoda, hogy a 9. percben időt kért a Dinamo edzője. A vendégek hárompontos előnye állandósult, ám az első félidő hajrájában a Dinamo kiegyenlített, ennek ellenére egygólos SZKC-előnnyel mentek pihenni a csapatok. A második játékrészt a Dinamo kezdte jobban, és át is vette a vezetést, sőt nyolc perccel később már a bajnoki címvédő vezetett hárommal, de az udvarhelyiek óriási lelkesedéssel játszva az 50. percben kiegyenlítettek. A meccs hajrája izgalmasan alakult, az udvarhelyiek megszerezték a vezetést, ám a Dinamo kétszer is egyenlíteni tudott. Az utolsó két percben hibátlanul játszott az SZKC, és végül kétgólos előnnyel nyerte meg a bajnoki címvédő elleni találkozót. A bajnokság odavágóinak végén a Székelyudvarhelyi KC a harmadik helyen áll, a visszavágók már a hétvégén elkezdődnek, az udvarhelyiek szombaton a CSM Focsșani vendégeként lépnek pályára. Eredmények Bölények Ligája, 12. forduló: Bukaresti Dinamo – Székely­ud­varhelyi KC 29–31 (17–18). Az SZKC góldobói: Vilovszki 7, Dragas 5, Mihalcea 4, Ghiță 4, Kovacevic 4, Krivokapics 4, Balázs 2, Kuzmanoszki 1. További eredmények: Temesvári Poli – Nagybányai Minaur 26–19, Poli Iași – Fogaras 25–25, CSM Bukarest – Dunărea Călărași 36–29, Suceava – Vaslui 32–29, Focșani – Tordai Potaissa 28–36. A Konstancai Dobrogea Sud – Steaua meccset ma 18 órától játsszák. Kézilabda-vb Németország négy városában – Trierben, Bietigheim-Bissingenben, Oldenburgban és Lipcsében – megkezdődött szombaton a 23. női kézilabda-világbajnokság. A csoportkört követően két másik városban, Magdeburgban és Hamburgban is játszanak majd mérkőzéseket, utóbbi város ad majd otthont az elődöntőknek és a döntőknek. Románia a franciákkal, a szlovénokkal, a spanyolokkal, valamint Angolával és Paraguay-jal szerepel az A csoportban, míg a magyarok a csehekkel, a címvédő norvégokkal, az argentinokkal, a svédekkel és a lengyelekkel a B csoportba kaptak besorolást. A románok két győzelemmel, a magyarok két vereséggel kezdték a világbajnokságot. Eredmények A csoport: Románia – Paraguay 29–17, Franciaország – Szlovénia 23–24, Spanyolország – Angola 28–24, Szlovénia – Románia 28–31, Angola – Franciaország 19–26. A Paraguay – Spanyolország találkozó lapzárta után ért véget. A holnapi műsor: Szlovénia – Angola (15), Románia – Spanyolország (19), Franciaország – Paraguay (21.30). B csoport: Csehország – Argentína 28–22, Svédország – Lengyelország 30–33, Norvégia – Magyarország 30–22, Lengyelország – Csehország 25–29, Magyarország – Svédország 22–25. Az Argentína – Norvégia találkozó lapzárta után ért véget. A holnapi műsor: Magyarország – Argentína (15), Svédország – Csehország (19), Norvégia – Lengyelország (21.30). C csoport: Oroszország – Tunézia 36–16, Brazília – Japán 28–28, Dánia – Montenegró 24–31, Tunézia – Brazília 22–23, Montenegró – Oroszország 24–28. A Japán – Dánia meccs lapzárta után ért véget. A holnapi műsor: Montenegró – Japán (13), Oroszország – Brazília (18.40), Dánia – Tunézia (21.15). D csoport: Németország – Kamerun 28–15, Szerbia – Kína 43–23, Hollandia – Dél-Korea 22–24, Kamerun – Szerbia 21–34, Kína – Hollandia 15–40. A Dél-Korea – Németország találkozó lapzárta után ért véget. A holnapi műsor: Dél-Korea – Kína (13), Hollandia – Kamerun (16.30), Németország – Szerbia (19). A találkozókat a Telekom Sport közvetíti élőben. HN-összeállítás