Hirdetés

Életet lehelni régi bútorokba

Mindannyiunk portáján akad nagyszülőktől, dédszülőktől örökölt bútordarab vagy olyan, jelenlegi állapotában megunt lakberendezési tárgy, kiegészítő, amelyet felújítanánk, átfestenénk, saját ízlésünk szerint alakítanánk. Rendszeresen megjelenő rovatunkban Puskai Melinda, az Allmaycrafts tulajdonosa, az Annie Sloan Románia munkatársa hasznos ötletekkel, útmutatóval lát el, hogyan lehelhetünk új életet a régi bútorokba.

D. Balázs Ildikó
Becsült olvasási idő: 4 perc

Ezúttal egy szebb időket is megélt éjjeliszekrényre esett a választás, ezt varázsolta újjá Melinda. Mint kiemelte, ha bútorfelújításra, átfestésre vállalkoznánk, ennek az első és legfontosabb lépése, hogy felmérjük annak aktuális állapotát, azazhogy kell-e javítani rajta, vagy sem. A lepattogott festéket, festékmaradványokat szükséges lecsiszolni, majd mosogatószeres vízzel megtisztítani a kiszemelt bútordarabot. Kezdődhet a festés! Ezúttal Melinda háromféle dekorációs technikát szemléltetett, ezekkel varázsolta újjá az előkészített éjjeliszekrényt.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Melinda egy szilikon öntőforma és levegőre száradó gyurma segítségével készített kis díszítőelemeket, ezeket helyezte a szekrényre. Ha ezt a technikát választjuk, fontos feltétel, hogy a még puha díszítőelemeket a festést megelőzően helyezzük a kiszemelt felületre, majd miután ezek megszilárdultak, láthatunk hozzá a festéshez. Ez alkalommal a régi bútordarabot Annie Sloan szatén festékével festette le.
Szintén igen egyszerű technika a pecsételés, amikor is speciális dekorpecséttel változatos mintákat vihetünk fel a kiválasztott felületre. Pecsételhetünk festékkel vagy tintával, esetünkben Melinda ez utóbbit választotta. Tintapárna segítségével került a műanyag fóliára helyezett pecsétre tinta, és ezt helyezte a fafelületre. Ez tulajdonképpen egy alig néhány perces munkafolyamat, hiszen miután a tintával ellátott pecsétet enyhén rányomkodjuk a felületre, az aprólékosan kidolgozott mintát máris megcsodálhatjuk. A pecsét, illetve a korábban említett szilikon öntőforma mosható és újra meg újra felhasználható. 

– A harmadik dekorációs technika a transzfertechnika, és mint azt a neve is sejteti, egyik hordozóról áttranszferáljuk a mintát egy másik hordozóra, jelen esetben a bútorra. Nagyszerű, nagyon látványos és könnyedén alkalmazható. A transzferfóliát feldarabolva kedvünk szerint is társíthatjuk

– mutatja Melinda. A transzferálás során a kész minta kerül fel a bútorra, miután azt tulajdonképpen átkaparjuk a fafelületre a fóliáról. A lakkozást követően utolsó lépésként a bútorviasszal lekent fogantyúk kerültek a helyükre, és el is készült az egyedi, hangulatos éjjeliszekrényünk. A felújítási munkálat során Melinda az Iron Orchid Designs díszítő technikáit alkalmazta.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!