Szenzoros mezítlábas ösvényt adtak át Gyergyószentmiklóson, a gyermekneurológiai fejlesztés a cél
Gyermekneurológia-fejlesztésre irányuló hosszú távú programot indított Gyergyószentmiklóson a magyarországi Civilis Egyesület a helyi önkormányzattal közösen. Ennek első lépéseként egy szenzoros mezítlábas ösvényt adtak át a Fogarasy Mihály Általános Iskolához tartozó napközi udvarán.
Ne ék, de ék legyen! címszóval adtak át mezítlábas fejlesztő ösvényt, valamint kapcsolatteremtő beszélgetést tartottak szakember vezetésével pedagógusok, nevelők számára a neurodiverzitásról május 9-én Gyergyószentmiklóson. A hosszú távra tervező program a magyarországi Civilis Egyesületet képviselő dr. Kulpinszky Eleonóra kezdeményezésére, a helyi önkormányzattal közösen jött létre.
– Amit célként megfogalmaztam az elkövetkező négy évre, s ha lehet még tovább, az a családok segítése és az élhető város megteremtése. Kulpinszky Eleonórával régóta ismerjük egymást, most egy hosszú távon megtérülő programot szeretnénk elindítani Székelyföldön, talán elsőkként szakértők bevonásával, ami a jövő generációjának építésére szolgál – fogalmazott Nagy Zoltán, Gyergyószentmikós polgármestere a szenzoros mezítlábas ösvény átadóján.
A Fogarasy Mihály Általános Iskolához tartozó napközi udvarán létrehozott fejlesztő ösvényt különféle tapintású természetes anyagokból alakították ki. Hornyák Mariann, a Kék Erdő Alapítvány szakembere szerint a különböző textúrájú anyagok kiválóan stimulálják az idegrendszert, így a gyermekek játék közben fejlődnek. A mezítlábas ösvény létrehozása mellett a program keretében hangsúlyt fektetnek a pedagógusok, nevelők képzésére is.
– Első körben azokkal a szakemberekkel igyekszünk kapcsolatba kerülni, akik a gyermekek nevelésében intézményi szinten vagy hivatásuknál fogva jelen vannak – mondta dr. Kulpinszky. Számukra szervezték a neurodiverzitásról, vagyis a tipikus és atipikus fejlődésről szóló előadást Hornyák Mariann vezetésével. Hosszú távon, miután feltérképezték a helyzetet, a szülőkkel is kapcsolatba lépnek, hogy a gyermekek idegrendszeri fejlesztését közösen segítsék.