Nem az ifjúsági programok ellen emeltek szót
Nem az ifjúsági főváros cím és programok ellen, hanem a jogszerűtlennek tartott anyagi felelősségvállalás tisztázása érdekében emeltek szót a korábbi tanácsülésen – mutattak rá a gyergyószentmiklósi önkormányzat EMSZ-es tagjai sajtótájékoztatón. Továbbra is várják a felmerült kérdések tisztázását Nagy Zoltán polgármestertől.
Nemcsak az EMSZ-es, de a többségi RMDSZ-es tanácsosok sem tudtak arról az együttműködésről, amelyet Cegléddel és a Juventus Egyesülettel írt alá még márciusban Nagy Zoltán polgármester az ifjúsági fővárosi programsorozat és támogatás kapcsán – jelentette ki Sorbán Attila-Örs, a gyergyószentmiklósi EMSZ-frakció tagja. Az önkormányzati képviselő tegnap újfent hangot adott azon aggályának, miszerint jogszerűtlen ez az együttműködési dokumentum, ugyanis Gyergyószentmiklós polgármestere a döntéshozó testület megkérdezése nélkül írta alá. Az iratban visszafizetési kötelezettség vállalásáról is szó van, ha nem teljesülnek a vállaltak, illetve belefoglalták azt is, hogy 2030 végéig kell fenntartani „a program keretében megvalósított eszköz- és építési beruházási elemeket”, jelezte.
Sorbán szerint tisztázásra vár, hogy miért egy civil szervezet, és miért nem a városi költségvetés kezeli az elnyert 100 millió forintot. Kiemelte: nem a fiatalok ellenében foglal állást az EMSZ-frakció, ezt bizonyítja, hogy szó nélkül rábólintottak a költségvetés elfogadásakor a hagyományos ifinapok megemelt kiadásaira. Leszögezte: frakciója elvárja a felmerültek tisztázását, és azt, hogy a továbbiakban a nyilvánosság előtt is átlátható legyen a támogatás elköltésének módja.



