Hirdetés

Korszerű sportkomplexumot avattak Borszéken

Korszerű sportkomplexumot adtak át Borszéken, a felújított, kibővített és új funkciókkal ellátott sportbázis szerdai avatóünnepségén Bölöni László labdarúgó-legenda vágta el a szalagot.

Korszerű sportkomplexumot avattak Borszéken
Bölöni László labdarúgó, edző lát el kézjegyével egy labdát a borszéki sportlétesítmény avatóján. A bázis ismét lendületet adna a helyi sportéletnek Fotó: Veres Nándor

Hatalmas tapssal fogadták az újonnan elkészült sportkomplexumban szerdán Bölöni László labdarúgót, edzőt, az esemény díszmeghívottját. Jelenlétében nemcsak a helyi sportinfrastruktúra fejlesztését ünnepelték, hanem egy sokoldalúan használható közösségi tér létrejöttét is, ahol lehetőség adódik az egészséges életmód és a közösségi élmény összekapcsolására.

Saját csapattal indulnának a megyei bajnokságban

A fürdőváros legújabb létesítménye éjjeli megvilágítással rendelkező futballpályával, három multifunkcionális pályával, öltözőkkel, rehabilitációs központtal és ezer férőhelyes, fedett tribünnel áll a csapatsportokat űzők rendelkezésére. – Reméljük, ez a csodálatos természeti környezetben lévő bázis kedvet ad a borszéki fiataloknak, időseknek a sportoláshoz, kikapcsolódási lehetőséget az ide látogató turistáknak. Emellett szeretnénk, ha a város, amelynek egykor második ligás futballcsapata volt és edzőtáborok helyszíneként volt ismert, ősztől újra saját csapattal vehetne részt megyei futballbajnokságokon – ismertette terveiket Mik József polgármester, mérföldkőnek nevezve a rekordidő alatt – tavaly májustól decemberig – elkészült sportkomplexumot.

Korszerű sportkomplexumot avattak Borszéken

– Ez a létesítmény példaként állhat az erdélyi emberek előtt: azt mutatja és arra biztat bennünket, hogy higgyünk az álmainkban és dolgozzunk értük – fogalmazott ünnepi beszédében Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke, hangsúlyozva, hogy ha van akarat a helyi közösségek részéről és lehetőség a kormányon lévők által, lehet építeni a jövőt. 

„Templom és futballpálya minden településen van”

Bölöni László elismerését fejezte ki a borszékieknek a megvalósításért, és egy teqballasztalt ajándékozott a közösségnek.
– Ez a sportbázis üzenetértékkel bír, családoknak és elsősorban fiataloknak szól: ne féljetek itthon maradni, ne féljetek annak maradni, akik vagytok, mert a gyökerek nehezen lelnek talajra más helyen – fogalmazott, megköszönve az erdélyi magyarság támogatását, tiszteletét, szeretetét.

Korszerű sportkomplexumot avattak Borszéken

Cseke Attila fejlesztési miniszter kifejtette: az infrastruktúra fejlesztése által nemcsak a ma élő nemzedékeknek biztosítanak jobb életkörülményeket, hanem abban hisznek, hogy gyermekeink, unokáik is itt fognak élni, ezáltal részeseivé válva ezeknek a beruházásoknak.  
Bende Sándor parlamenti képviselő Borszék fejlődését, lakosainak fejlődés iránti igényét, a vezetők alkalmasságát és az erős országos képviselet fontosságát hangsúlyozta beszédében. Dobre Nicu, az Országos Ojnaszövetség elnöke kifejezte reményét, hogy a borszéki sportkomplexum által adódik lehetőség az ojnalabdasport kipróbálására is.

Korszerű sportkomplexumot avattak Borszéken

Veterán sportolók mint példaképek

Az avatóünnepségen Borszék veterán sportolóit is köszöntötték: többek között Hintea Ioan labdarúgót, aki hatvan évvel ezelőtt, helyi lakosként itt kezdte pályafutását; Farkas Aladárt, aki több mint négy évtizeden át testnevelő tanárként dolgozott, és jelenleg is aktív tagja a közösségnek, valamint Reichenberger László gyógyszerészt, aki a sporthotel építését szorgalmazta, és kihasználva a település adottságait, alkalmazni kezdte a futballedzések utáni ásványvizes regeneráló  programot.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

A 900 méter tengerszint feletti magasságban épült sportkomplexum a fejlesztési minisztérium támogatásával, 18 millió lejes összköltségvetésből épült meg, Borszék város önrésze 3,5 millió lej volt. 

Miniszteri terepszemle Székelyföldön
Székelyföldi beruházásoknál tartott terepszemlét szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter: a borszéki sportpálya avatóját követően Csíkmadarason, a 84 százalékban kész új kultúrotthon munkálatait tekintette meg. Rövid sajtónyilatkozatában kifejtette: jól haladnak a szaktárca által támogatott beruházások. – A következő időszakban Hargita megyében is nagyon sok beruházást fogunk befejezni. Fontos ennek az üzenete, hiszen ezek a beruházások úgy jöttek létre, hogy volt helyi mozgatóerő, közösségi akarat és bizalom az RMDSZ iránt. Ennek a bizalomnak az országos leképződése az, hogy immár kétszeri kormányzati pozíció­ban tudtunk megfelelő pénzügyi forrásokat biztosítani. Ezeknek a beruházásoknak a legjelentősebb eredménye, hogy a helyi közösségeket gazdagítják, és 50–100 évre megfelelő infrastruktúrát biztosítanak – mondta a tárcavezető. Lapunk kérdésére, hogy az ügyvivő kormány mandátumának lejárta után mi lesz a folyamatban lévő nagyberuházások sorsa, azt válaszolta: ha az országnak olyan államelnöke lesz, akinek nem fontosak a helyi közösségi ügyek, aki nem dolgozott helyi önkormányzatokban, nem érti a helyi önkormányzatok és a helyi közösségek igényrendszerét és problémáit, akkor a beruházási források elapadhatnak. – Arról nem is beszélve, hogy az egyik államelnökjelölt nyíltan magyarellenes, és nemcsak a retorika, hanem a tettek szintjén is. Tőle sok jót nem remélhetünk. Mi azt kérjük az emberektől, vasárnap arra a jelöltre szavazzanak, aki Bukarest főpolgármestereként ismeri az önkormányzati problémákat, ismeri a beruházások szükségességét, másrészt hozzánk, magyarokhoz normálisan viszonyul – foglalt állást a fejlesztési tárca vezetője. Cseke Attila látogatása lapzártánk után fejeződött be, programja szerint Gyimesfelsőlokon a víz- és csatornahálózat nemrég átadott munkálatainál tartott szemlét, Farkaslakán az épülő óvodát, Nagygalambfalván a sportterem és a helyi út munkálatait tekintette meg. A tárcavezetőt székelyföldi útjára elkísérte Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és Tánczos Barna pénzügyminiszter is.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!