Energiahatékonnyá teszik a ditrói községházát

Az Országos Helyre­ál­lí­tá­si Alap finan­szí­ro­zá­sával újul meg a gyer­gyó­ditrói polgár­mesteri hiva­tal: a ki­vitelező jelenleg a kül­ső szigetelési mun­ká­latokat végzi.

Boncina-Székely Szidónia
Energiahatékonnyá teszik a ditrói községházát
A felállványozott ditrói községháza. Mielőbb visszaköltöznének Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Már vé­geztek a szükséges fel­újításokkal a belső terekben, így a vil­lanyhálózat cseréje, a vakolás, a festés és a padlózatok újra­burkolása megtörtént a gyergyóditrói polgármesteri hi­vatalban. 

– Elszámolásaink egy ré­szét jóváhagyták, így ha­marosan tudunk fizetni a kivitelező cégnek, folytatódhat az épület tatarozása

– kö­zölte érdeklődésünkre Pus­kás Elemér, Gyergyóditró polgár­mestere, megjegyezve, bár a kivitelezés határideje 2026 júniusa, azt reméli, hogy ennél hamarabb visszaköltözhetnek az irodák és újra zavartalan lehet az ügyintézés.

Energiahatékonnyá teszik a ditrói községházát


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!



A gyergyóditrói községháza irodái jelenleg három helyszínen – a Pro Ditró Egyesület Maros utcai székházában, a helyi mű­velődési házban és a Puskás Tivadar utcai régi orvosi rendelő épületében – működnek. 
A 2,4 millió lej összértékű energiahatékonysági pályázat keretében jelenleg az épület külső szigetelése van soron, ezt követően napelemrendszert szerelnek a tetőre. 





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!