Egy sima, egy fordított

Egymás ellen játszották le első két hivatalos felkészülési mérkőzéseiket a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyó­szentmiklósi Progym jégkorongcsapatai. A MOL Ligára készülő és rengeteg próbajátékost a jégre küldő Sportklub az első meccsen sima 8–0-s győzelmet aratott, míg a másodikon nagyon megszenvedtek. Légiósszűkítés várható Csíkban. Két felkészülési mérkőzést játszott egymás ellen a megye két jégkorongcsapata pénteken és vasárnap. A Csíkszeredai Sportklub a Gyergyószentmiklósi Progymot fogadta. A csíkaiknál először ült hivatalos meccsen a kispadon az új edző, Tom McCarthy, aki a próbajátékon levő légiósok közül mindenkinek játéklehetőséget adott a két összecsapáson. Pénteken Alekszej Alekszejev vezérletével, főleg a harmadik harmadban mutatott remek játéknak köszönhetően, sima nyolcgólos győzelmet arattak a kék-fehérek. A vasárnapi visszavágó viszont sokkal keményebb lett, mint azt várni lehetett volna. A Sportklub hiába lépett meg, a Progym mindig utolérte. A mérkőzés vége előtt 12 másodperccel Antal Zs. viszont eldöntötte a találkozó sorsát, meglőve a győztes csíki gólt. A Sportklubnál a napokban légiósszűkítés várható. Kérdés, hogy a kanadai szakember kiket tart meg, egyáltalán kitölti-e a légiós helyeket. Eredmények 1. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym 8–0 (2–0, 1–0, 5–0) /gól: Kovjazin (4.), Molnár Z. (15.), Alekszejev (26., 43., 59.), Farkas (42.), Konrads (56.), Geréb (57.)/. 2. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym 4–3 (1–0, 1–2, 2–1) /gól: Kasztanov (13.), Lucsnikov (29.), Makarovs (51.), Antal Zs. (60.), illetve Kiricsenko (28., 40.), Boriszenko (59.)/.