Parádés csíki győzelem a BJAHC ellen

Mindenkire rácáfolva a Csíkszeredai Sportklub egygólos sikerrel vette az újabb akadályt, annak ellenére, hogy a 24. másodpercben hátrányban volt. A Gyergyói HK munkás meccsen húzta be a kötelezőt a FEHA19 ellen.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Fodor Csanád (jobbról) 601 meccset játszott a ligában Fotó: Ersteligapress

Előre mindenki a BJAHC együttesét tette meg a Csíkszeredai Sportklub elleni csata esélyesének a jégkorong Erste Liga vasárnap esti meccse előtt. És ezt 24. másodperc után igazolták a vendégek, amikor Schlekmann volt eredményes. Másfél percre rá Dóczi 5+20 perces kiállítást kapott, és a Sportklub élni tudott a lehetőséggel. Az előnyjátéka – amely eddig egyáltalán nem működött – két gólt is hozott. A harmad vége előtt viszont egyenlített a BJAHC. A Sportklub egyáltalán nem volt alárendelt szerepben, mint két nappal korábban a DVTK ellen. A csapatok fej fej mellett mentek. A Sportklub kétszer is megszerezte még a vezetést, ám a vendégek mindannyiszor válaszolni tudtak. Az 57. percben Forsberg mesterhármast jegyzett, és erre már nem volt budapesti válasz. A csíkiakra sok pihenő nem vár, hiszen ma 18.30-tól a Háromszéki Ágyúsokat fogadják román bajnoki meccsen.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

A vasárnapi mérkőzésen rekordot döntött Fodor Csanád: az Erste Liga - és annak elődje – történetében ő lépett pályára a legtöbb találkozón. A kék-fehérek hokisának a BJAHC elleni találkozó a 601. mérkőzése volt a ligában.
A GYHK-ra rutinfeladat várt a FEHA19 otthonában, és ha nehezen is, de meglett a várva várt győzelem. Ezúttal minden összeállt a piros-fehér oldalon, és a csapat három ponttal térhet haza magyarországi túrájáról.
A nap rangadóját a Ferencváros és az Újpest vívta. A vendégek két és fél év böjt után tudták újfent legyőzni a városi riválist, annak ellenére, hogy szinte végig a Ferencváros irányította a találkozót.

Csíkszeredai Sportklub – BJAHC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1) /Forsberg (4., 32., 57.), Salló (7.), Rokaly Sz. (36.), illetve Schlekmann (1.), Varga (17.), Molnár B. (32.), Keresztes (48.)/.
FEHA19 – Gyergyói HK 2-5 (1-0, 0-2, 1-3) /Strazdins (16., 44.), illetve Bodó (26., 48.), Vayrynen (40.), Szigeti (43.), Gerads (53.)/.
Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 5-4 (1-1, 2-3, 1-0, 0-0, 1-0) – szétlövéssel /Szkacskov (17.), Valchar (22.), van Wormer (29.), Des­rui­sseaux (41.), Zagidulin (65. - GWS), illetve Miskolczi (5.), Shrabau (21.), Szathmáry (35.), Hunt (36.)/.
Dunaújváros – Debrecen 3-5 (0-3, 1-1, 2-1) /Jensen (30.), Ritter (53.), illetve Mihalik G. (3.), Mozer (5.), Mihalik A. (9.), Bucskin (23.), Jakabfy (46.)/.
Ferencváros – Újpest 1-3 (0-1, 0-0, 1-2) /Németh A. (60.), illetve Laskawy (15., 56.), Just (60.)/.