Két pont maradt Csíkszeredában

Első hazai Erste Liga-mérkőzésén két pontot érő győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a DVTK Jegesmedvék ellen. A mérkőzés hőse, hazai szempontból, nem a győztes gólt szerző Forsbeg, hanem a vasak között remeklő Adorján volt.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Foggal-körömmel védték Adorjánt és kapuját a kék-fehérek Fotó: László F. Csaba

A Brassói Corona ellen elszenvedett 5–0-s vereséget követően máris hazai pályán mutatkozott be a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely ezúttal sem számított esélyesnek a közel tucat légióst alkalmazó DVTK Jegesmedvék elleni, Erste Liga-mérkőzésen.
A vendégek aktívabban kezdtek, majd a Sportklub fokozatosan kiegyenlítette a játékot, és előbb a 16. percben Rokaly Sz. talált be, majd a 601. Erste Liga – rekordnak számít a sorozatban – meccsén szereplő Fodor pazar egyéni megoldást követően kettőre növelte az előnyt. A második harmadtól a DVTK akarata kezdett érvényesülni, és a Sportklub erejéből a kontrákra futotta. Ennek ellenére csak előnyből volt eredményes a DVTK. A záró felvonásban remekül tartotta magát a kék-fehér alakulat, ám a harmad végére a Rokaly testvéreket kiküldték a büntetőpadra. A kettős előnyt Lövei értékesítette. A hosszabbítást is előnyben kezdte a DVTK, de nem tudott élni vele, és ahogy lenni szokott, egyenlő létszám mellett, a Sportklub megszerezte a győztes gólt.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Finn játékos a fedélzeten, de…

A Gyergyói HK publikálta Janne Väyrynen szerződtetését a Ferencváros elleni rangadó előtt. Az 1992-es, jobbkezes szélső 2020-ig hazájában, Finnországban jégkorongozott, ez idő alatt 11-szer játszott az első osztályban, valamint a Lukko mezében a Bajnokok Ligájában is jégre lépett. A főleg másodosztályban lehúzott éveket követően a koronavírus-időszak után légiósnak állt, játszott nyolc meccset Trencsénben, aztán a svéd Nybro Vikingsben szerepelt, a csapattal 2023-ban feljutott a másodosztályba.
Az új igazolás a második sorban kapott lehetőséget, de sok „vizet még nem zavart”, hiszen társai sem voltak elemében. A Ferencváros a magyar Szuperkupa-meccsen mutatott remek teljesítménnyel rukkolt elő, és magabiztos négygólos győzelmet aratott a GYHK ellen.

Erste Liga: péntek: Csíkszeredai Sportklub – DVTK Jegesmedvék 3–2 (2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – h. u. /Rokaly Sz. (16.), Fodor (20.), Forsberg (64.), illetve Szathmáry (26.), Lövei (59.)/; Brassói Corona – BJAHC 4–2 (1–0, 1–0, 2–2)
/Jones (6.), Levin (38.), Val­char (43.), Boriszenko (58.), illetve Somoza (45.), Szabó D. (47.)/; Ferencváros-Telekom – Gyergyói HK 5–1 (2–1, 1–0, 2–0) /Haranghy (9.), Kestila (16.), Razumnyak V. (28., 60.), Bán (55.), illetve Vincze P. (13.)/; Debreceni DEAC – FEHA19 6–2 (2–0, 2–1, 2–1) /Mihalik A. (9., 51.), Mozer (10., 44.), Bucskin (24.), Stensson (37.), illetve Alapi (39.), An­tonijevics (57.)/; Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák 2–1 (0–0, 1–1, 1–0) /Szabó R. (32.), Desrocher (54.), illetve Jensen (23.)/.
Román Kupa, B csoport: péntek: Háromszéki Ágyúsok – Sportul Studențesc 16–0 (3–0, 4–0, 9–0); szom­bat: Galaci VSK – Bukaresti Steaua 4–2 (1–0, 1–0, 2–2).