Tízórai 24 ezer diáknak
A vakáció beköszöntével lezárult a Hargita Megye Tanácsa által megvalósított tej-kifli-alma program a megyében: a 2025–2026-os tanév során 84 oktatási intézmény és 263 alárendelt oktatási egység részesült a programban, így 24 500 gyermek jutott rendszeresen tejtermékhez, pékáruhoz és gyümölcshöz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya. A tanév utolsó heteiben a diákok „Az Egészség Szuperhősei” című oktatási anyag segítségével az egészséges táplálkozásról, a helyi termékek szerepéről, valamint a fenntartható és felelős fogyasztás fontosságáról is tanulhattak. Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint a program értéke nem csupán a kiosztott termékek mennyiségében mérhető, hanem abban is, hogy már fiatal korban megismerjék az egészséges életmód és a tudatos fogyasztás alapjait.



