Hirdetés

Közvállalatok költségvetését fogadták el

A csíkszeredai önkormányzat képviselő-testülete júniusi soros ülésén elfogadta a Csíki Sportcentrum, a Csíki Trans Kft. és a Goscom Közüzemek Rt. ez évre előirányozott költségvetését.

Pál Bíborka
Becsült olvasási idő: 1 perc
Közvállalatok költségvetését fogadták el
Fotó: Veres Nándor

A csíkszeredai önkormányzat a júniusi ülésén három önkormányzati vállalat költségvetését fogadta el. Amint a sajtó képviselőinek kérdésére Bors Béla alpolgármester elmondta: a Goscom Rt.-nek az elmúlt évhez képest valamivel kevesebb, 12,5 millió lejes költségvetéssel kell számolnia, ehhez azonban hozzátartozik, hogy a cég 2025-ben aránylag jó évet zárt és minimalizálta korábbi veszteségeit. A Csíki Trans Kft.-nek 16,8 millió lejes költségvetést hagytak jóvá, számolt be az alpolgármester. A Csíki Sportcentrum idei költségvetését a vállalat igazgatója, Páll Andrea ismertette az ülésen. Mint mondta, a cégnek az elmúlt év eredményei alapján határozták meg az idei büdzséjét, eszerint 9 millió lejből gazdálkodnak.

– A költségvetésünk egy része, 2,8 millió lej saját bevételi forrásunk, 5,2 millió lej a támogatás, vagyis a szubvenció összege, és további 1 millió lejt kaptunk beruházásra – ismertette az igazgató. 

A Csíki Sportcentrum ügykezelése alá tartozik a Szécsenyi Sportpark, az Erőss Zsolt Aréna, a Molnár Lajos jégpálya (Ballon), a Csíki Csobbanó, a Kós Károly utcai sportterem, a zsögödi lovarda. Szintén az ő hatáskörükbe tartozik Hargitafürdőn a moffeta, illetve a Gyulafehérvári Caritas volt épületének a működtetése is.

– Idén a Csíki Csobbanóban, vagyis a városi uszodában tervezünk beruházásokat: a víz tisztításához szükségünk van két darab víz alatti automata medencetisztító robotra, ki kell cserélnünk az uszodai hőcserélőket, illetve a kert karbantartásához robotfűnyírót szeretnénk vásárolni – tudtuk meg az igazgató beszámolójából.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!