Épülhet az első Hargita megyét érintő sztrádaszakasz
Hamarosan hozzáláthatnak a Gyergyóalfalu–Ditró sztrádaszakasz építéséhez, legalábbis erre enged következtetni a közlekedési tárca államtitkára, Horațiu Cosma közösségi oldalán tett bejegyzése, aki szerint az általa képviselt tárca hamarosan kibocsátja az építkezési engedélyt, ami alapján kezdődhet a tényleges építkezés.
Az A8-as, Erdélyt és Moldvát összekötő autópálya első hegyi szakasza lesz az Alfalutól Ditróig épülő szelvénye. Az államtitkár szerint az építő 150 munkást és 140 munkagépet helyezett készenlétbe, az építőtelepet megszervezték, a munkagépek közlekedését biztosító utakat elkészítették és a napi három – egyenként 40 méteres – hídgerendákat gyártó állomás is elkészült. Az államtitkár emlékeztet arra, hogy a 14,4 kilométer hosszú pályaszakaszt román–bolgár konzorcium építi, a kivitelezésre két év áll rendelkezésükre. A sztrádaszakaszon számos műtárgy épül: 18 híd és felüljáró, 3 vadfolyosó, egy közúti csomópont Gyergyóalfaluban és egy ideiglenes lehajtó Ditróban. Mint arról korábban lapunkban beszámoltunk, az A8-as pálya Alfalu–Ditró közötti szakaszának építésére tavaly novemberben írták alá a kivitelezési szerződést, a műszaki tervezés megkezdését idén januárban jelentette be a közlekedési tárca vezetője, közölve, hogy tíz hónap áll a kivitelező konzorcium rendelkezésére e dokumentum elkészítésére.
Januárban már megkezdődött a területek kisajátítása a nyomvonal mentén.



