60-100 ezer eurós támogatás hívható le társadalmi vállalkozások indítására
Új pályázati lehetőség nyílt meg azok számára, akik társadalmi vállalkozást kívánnak indítani városon vagy vidéken. A programban 60 000 és 100 000 euró közötti vissza nem térítendő támogatás igényelhető, mely célzottan munkanélküliek, álláskeresők, fiatalok, valamint hátrányos helyzetű csoportok tagjai számára elérhető.
Az ország több megyéjében, köztük Hargita megyében is elérhető az a támogatás, amely a StartUp HUB szervezésében zajló karaván révén is bemutatkozik az érdeklődőknek. A karaván célja, hogy a vidéken vagy városon élő, vállalkozni vágyó személyek számára bemutassa a pályázati lehetőséget és annak részleteit.
Bakcsy Tünde, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezető igazgatója érdeklődésünkre közölte, a pályázat olyan személyek számára nyitott, akik legalább érettségivel rendelkeznek, és megfelelnek a következő feltételeknek: nem lehetnek többségi tulajdonosai (51%-nál nagyobb részesedéssel) már működő vállalkozásnak, valamint állandó lakhelyük Kovászna, Hargita, Maros, Szeben, Brassó vagy Fehér megyében kell legyen.
A program célja, hogy a pályázók társadalmi vállalkozásokat hozzanak létre, amelyek gazdasági és közösségi hasznot egyaránt teremtenek.
A pályázati lehetőségek széles körű bemutatása érdekében a StartUp HUB elindította információs karavánját, amely Hargita megye több városába és községébe látogatott már el. A karaván részeként szakértők adtak tájékoztatást a pályázati követelményekről. A program partnerségben valósult meg Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségével, a Csíki Vállalkozók Egyesületével, valamint a Munkáltatók Országos Szövetségének Hargita megyei kirendeltségével.
Bakcsy Tünde elmondta, a pályázni kívánóknak segítséget nyújtanak. Bővebb információ a programról itt található.
Mit jelent a társadalmi vállalkozás?
A társadalmi vállalkozás egy olyan entitás, amely egy szociális ügyet támogat, és ennek mentén sajátos küldetést követ. Ezek a vállalkozások általában a társadalmi problémákra hívják fel a figyelmet, és működésük révén megoldásokat kínálnak. A megtermelt nyereségük nagy részét visszaforgatják a tevékenységükbe, hogy a társadalmi szükségletekre válaszoljanak, miközben piacképes és profitot hozó termékeket állítanak elő.