Hirdetés

Több mint nyolcvan szakmába tekinthettek be a gyergyói diákok

Harminc szakmaterületen több mint 80 szakember ismertette munkájának szépségeit és nehézségeit a pályaválasztás előtt álló diákokkal Gyergyószentmiklóson. A Gyergyói-medence Pszichopedagógiai Munkaközössége tizedik alkalommal szervezett pályabörzét: idén a rendvédelmi, a gazdasági, valamint a jogi szakmák iránt volt a legnagyobb érdeklődés.

Boncina-Székely Szidónia
Több mint nyolcvan szakmába tekinthettek be a gyergyói diákok
A pályaválasztásban segít, ha hiteles bemutatót hall a diák egy adott szakmáról. Döntési lehetőség Fotó: Boncina-Székely Szidónia 

November 27–28-án a délutáni órákban is benépesedett a Fogarasy Mihály Általános Iskola: több száz, pályaválasztás előtt álló diák vett részt a szakmabemutatókon, amelyeken egy-egy szakterület képviselője beszélt a munkájáról, azokról a követelményekről, amelyek az adott pályára való alkalmasságot jelenthetik, válaszolva a jelenlévők kérdéseire. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Meghívott előadóink a Gyergyói-térségben dolgozó, tevékenységüket hitelesen képviselő személyek, akik közül vannak visszajáró vendégeink, de minden évben újakat is hívunk. Idén az előző rendezvényünkhöz képest a szakterületek száma nem változott, de sokkal több képviselőt tudtunk meghívni, hogy még árnyaltabban, reálisabban láthassák a diákok a választási lehetőségeiket – fogalmazott érdeklődésünkre András Gabriella szervező, nevelési tanácsadó.

Elmondta: az, hogy melyik szakterület iránt nagyobb az érdeklődés, hullámzó, évről évre változó. Míg legutóbb a cukrász-pék és a sport területei iránt volt nagyobb kereslet, idén a jogi – bíró, ügyvéd, ügyész, közjegyző –, valamint a rendvédelmi szakmák – rendőr, csendőr, nyomozó – területei vonzották a diákokat, utóbbinál két, zsúfolásig telt osztályteremben lehetett mérni a szakmák népszerűségét, de az informatika, a média és az autótechnika területei iránt is sokan érdeklődtek.

Több mint nyolcvan szakmába tekinthettek be a gyergyói diákok

A rendezvény első napján hétszázan, a második napon ugyanennyien hallgatták meg a szakmabemutatókat: a nyolcadikos, valamint a 11–12. osztályosok számára olyan iránytű ez, amely segít a döntésben.

– A nyolcadik osztályosoktól elvárják, hogy iskolát válasszanak, ehhez pedig fontos, hogy kitekintsenek a szakmák világába. A középiskolásoknak pedig abban a döntésben segít, hogy a továbbtanulást, vagy egy szakmában való elhelyezkedést választják – hangsúlyozta András Gabriella.

Több mint nyolcvan szakmába tekinthettek be a gyergyói diákok

Hozzátette: a visszajelzések sok esetben a szakemberektől jönnek, akikhez a pályabörzét követően szakmai gyakorlatra jelentkeznek a diákok, de a pedagóguskollégái között is vannak olyanok, akik számára a pályabörze jelentette az útmutatót a választásban. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!