Hirdetés

Naprakész tájékoztatás a szülőknek

Hargita megyéből harmincnégy iskola vesz részt abban a próbaprogramban, amelyet az elektronikus naplók használatának általános bevezetésére indított el az oktatási minisztérium. A részt vevő iskolák vezetői szerint az új napló bármikor naprakész tájékoztatást ad a szülőknek gyermekük iskolai jelenlétéről és osztályzatairól.

Pál Bíborka
Naprakész tájékoztatás a szülőknek
Az elrejtett ellenőrző könyv a múlté. Azonnali értesítés Fotó: Veres Nándor

A csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban szeptembertől vezették be az elektronikus napló használatát: a szülők a tanév elején kaptak egy kódot, amellyel az iskola által megadott internetes oldalon megnézhetik a gyermekük osztályzatát, hiányzásait, de megjegyzésként szöveges üzenetet, meghívót és egyéb értesítést is küldhet ide az osztályfőnök.

– A program naprakészen megmutatja, hogy mi történt a diákkal a tanintézetben. Fontos, hogy a szülők csak a gyermekük adataihoz férnek hozzá, ugyanígy az elektronikus naplót használva a diákok sem látják egymás jegyeit, sőt a tanulók különböző tantárgyakból kapott osztályzatát csak az osztályfőnök tudja megnézni, az osztályban tanító tanárok nem

– ismertette Tamás Levente, a Segítő Mária Gimnázium igazgatója. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Az oktatási minisztérium által elindított kísérleti programban lapunk információi szerint az országból ezer oktatási intézmény vesz részt, közülük harmincnégy Hargita megyei. Az említett csíkszeredai gimnázium mellett elektronikus naplót használnak a Márton Áron és Octavian Goga gimnáziumok, valamint a Kájoni János, illetve a Ven­czel József szakközépiskolák. Székelyudvarhelyen a Dr. Palló Imre Művészeti Líceum, a Tamási Áron Gimnázium, a Baczkamadarasai Kis Gergely Református Kollégium, és a Benedek Elek Pedagógiai Líceum. 
Utóbbi iskola egyébként már a harmadik tanévet kezdi az interneten hozzáférhető napló használatával, mondhatjuk tehát, hogy a megyében az elsők között próbálták ki és vezették be azt.

– A kollégák és a szülők is hamar megtanulták a használatát, gyors, naprakész és egy applikáció segítségével mobiltelefonon is hozzáférhető. Bár az online napló használatának költségei a tanintézeteket terhelik, úgy látjuk, megéri bevezetni

– nyilatkozta lapunknak Székely Gyula, a pedagógiai líceum igazgatója.
Az új napló bevezetésének költségeivel kapcsolatosan egyébként a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium igazgatójától megtudtuk, hogy egy diák adatainak a tárolása napi 1,5 lejbe kerül. 
Szintén a világhálón rögzítik már tavalytól a diákok osztályzatait és hiányzásait a székelykeresztúri Berde Mózes Unitárius Gimnáziumban, idén pedig csatlakozott a programhoz az Orbán Balázs Gimnázium is, illetve tervezi annak bevezetését a Petőfi Sándor Általános Iskola. 
Az elektronikus napló, attól függően, hogy a tanintézet milyen programot használ, hozzáférhető e-mailen, weboldalon és applikáción keresztül. A levelező programokban az is beállítható, hogy a szülő értesítést kapjon minden új bejegyzésről, ezt az opciót egyébként előszeretettel választják a szülők, mivel így azonnal tudomást szereznek a gyermekük osztályzatairól, hiányzásáról. 
A kísérleti programban részt vesznek továbbá a megyéből a szentábrahámi, fel­ső­boldogfalvi, korondi, far­kas­laki, csíkcsicsói, csík­karc­fal­vi, csíkmadarasi, csík­szent­tamási, lázárfalvi, csík­szent­mártoni, valamint a bélbori, gyergyóújfalvi, vaslábi, töl­gyesi, galócási, salamási és gyi­mes­középloki iskolák. Ma­ros­hé­vízen szintén bevezették az elektronikus napló használatát a Sfântu Ilie, illetve a Miron Cristea általános iskolák, Ba­lán­bányán a Liviu Rebreanu Szakközépiskola.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!