Kivezették a távhőtámogatást
Döntött a gyergyószentmiklósi önkormányzat: júniustól eltörli a távhőszolgáltatást használó fogyasztók támogatását, több mint egymillió lejt takarítva meg, amit fejlesztésekre költenek. A fogyasztók hat lejjel fognak többet fizetni egy gigakalóriáért, mivel a távhő előállítási ára csökkent.
A gyergyószentmiklósi távhőszolgáltatás esetében 490 lejben állapította meg a gigakalóriánkénti előállítási árat a jelenleg érvényes 533 lej helyett az energiaszabályozó hatóság. A tanácstestület májusi soros ülésén ezt el is fogadta, ugyanakkor arról is döntöttek, a továbbiakban nem pótol bele a város a lakossági számlákba: kivezetik a távhőtámogatást, ami eddig gigakalóriánként 49 lejt jelentett. A fogyasztók júniustól így gigakalóriánként hat lejjel fizetnek többet a távhőért. A város több mint egymillió lejt takarít meg, amit beruházások önrészeire fordíthat, hangzott el az ülésen.
Tevékenységbővítést hagytak jóvá a Vitalissima Kft.-nél, a város tulajdonát képező cég a parkolók, a piac, a kutyamenhely ügykezelését, közút- és zöldövezet- karbantartást és köztisztasági szolgáltatásokat is végezhet ezentúl. Hatástanulmányokat is elfogadott a testület, amelyek alátámasztják: előnyös Gyergyószentmiklós számára, ha ezeket a szolgáltatásokat saját cégére bízza. Az intézkedések a jövő hétre várható közigazgatási átszervezést készítik elő, ami során huszonöt állást kellene megszüntetni a polgármesteri hivatal kötelékében.
Ismét közgyűlésre hívja tulajdonosait a Monturist Rt., a ma esedékes találkozó témáiban levélben szavaz a gyergyószentmiklósi önkormányzat. Nemet mondanak egy 300 ezer lejes hitel felvételére, a tavalyi 192 ezer lejes nyereség szabad felhasználására, a pénzügyi beszámolóra, és nem egyeznek bele a 12-es villa eladási körülményeinek utólagos rendezésére sem – döntötte el a testület. Utóbbi ügy kapcsán bűnügyi eljárást is kezdeményeznek Bajkó László javaslatára. Az ingatlant még 2012-ben adta el a Monturist Kft., anélkül, hogy a tulajdonosok ebbe beleegyeztek volna. A városháza tudomása szerin a kiállított számlát később visszavonták, a csődeljárás alatt álló vásárló most kéri a tulajdonosok beleegyezését a tranzakcióba. Az ügy kapcsán Deobran Teodor képviselő fakadt ki, határozottabb fellépést kérve a céggel szemben, amely szerinte gúnyt űz a városból és a testületből. Vonuljon ki a város a cégből javaival együtt, vagy tegyen lépéseket a felszámolás ügyben, javasolta a PNL képviselője. Kivezették a távhőtámogatást
