Hargita megye összefog a hétfői tragikus események kárvallottjainak megsegítésére
Hargita Megye Tanácsának döntéshozó testülete ülésezett csütörtök délután a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház könyvtártermében. A rendkívüli tanácsülésen a költségvetés kiigazításáról döntöttek. A Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történtek után a megye térségei összefogva támogatják Székelyudvarhelyt.
Hargita Megye Tanácsának döntéshozó testülete ülésezett csütörtök délután a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház könyvtártermében. Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke a tanácsülés előtt egyperces néma csendre kérte a jelenlevőket a Tamási Áron Gimnázium összeomlott bentlakásánál elhunyt Sipos Dávidért, a székelyudvarhelyi Palló Imre Művészeti Szakközépiskola diákjáért, akit csütörtökön temettek szülőfalujában, Farkaslakán. Ugyanakkor a másik súlyosan sebesült fiatal diáklányért, Orsolyáért is kérte, hogy imádkozzanak, hogy állapota javulásnak induljon, hogy az életmentő műtétet el lehessen végezni.
A folytatásban költségvetés-módosításról szavazott a testület, a három területi RMDSZ-szervezet egyöntetű döntése szerint 1,2 millió lejjel támogatják célirányosan Székelyudvarhely önkormányzatát a hétfői tragikus események okozta anyagi károk helyrehozatalára.
– Ez egy felelős döntés az RMDSZ három Hargita megyei területi szervezete részéről, bízom benne, hogy képes lesz felelősen felhasználni Székelyudvarhely városvezetése – mondta Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Konrád Judit kórházmenedzser köszöntött mindenkit, és bemutatta azokat a megvalósításokat, amelyek nagy része a megyei tanács partnerségével valósult meg.
– A megyei tanács bizalma nagyon fontos a kórház személyzete számára, és ösztönzően hat. Arra törekedünk, hogy ez a bizalom ne legyen hiábavaló – fogalmazott Konrád Judit.
A kórházmenedzser azt mondta, 2023 az építkezések és a pályázások éve volt, több nagy projektet folytattak, illetve folytatnak Hargita Megye Tanácsával közösen. A legnagyobb beruházás a járóbeteg-rendelők felújítása és felszerelése, ezenkívül fontos projektjük volt a családtervezői kabinet felszerelése és a kórház villamossági rendszerének korszerűsítése. Lezárult a Covid-járvány következményeinek csökkentésére kiírt projektjük, pályázatot nyújtottak be a kórház digitalizálására, amely szintén jelentősen növelni fogja a betegbiztonságot. Modernizálták a fűtésrendszert, a helikopter-leszállópálya üzembe helyezése nagy büszkeségük. Szakmai szempontból a továbbképzések lehetőségét biztosították, illetve szakmai napot szerveztek az ápolóknak, számolt be Konrád Judit.