Ezüst minősítést kapott a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar
A Móri Bornapokon, ezen belül a XI. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztiválon vett részt a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar, amelynek teljesítményét ezüst minősítéssel értékelte a szakmai zsűri. A 75 tagú gyergyói küldöttség elsősorban népdalfeldolgozásokat vitt a magyarországi rendezvényre, ebben a tekintetben egyedinek bizonyultak. A zenekar elnöke, Köllő Dávid lapunknak elmondta: ez volt az első alkalom, amikor szakmai minősítésben részesültek, és nagyon örülnek az elismerésnek, hisz ez irányt mutat a további munkához.
[caption id="attachment_37427" align="aligncenter" width="3840"] Gyergyói fúvósok Móron. Elismeréssel tértek hazaFotó: Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar[/caption]
Összesen nyolc zenekar vett részt a fesztiválon: a házigazda Móri Ifjúsági Fúvószenekar és a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar mellett, még a vajdasági Zentáról, Kalocsáról, Oroszlányról, Vecsésről, de Szlovákiából és Lengyelországból is fúvósokat köszönthetett a nagyérdemű.
Mindegyikük 45 perces műsorral állt színpadra, elsőként a gyergyóiak, akik több népdalfeldolgozással készültek a rendezvényre. A zenekarok közös műsorát és felvonulását követően tartották a gálát, ahol mindegyik csoport szakmai minősítésben részesült. A Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar ezüst minősítést kapott, amellyel kapcsolatban Köllő Dávid elnök megjegyezte: több szempontból is értékes.
– Egyrészt örültünk, hogy kaptunk egy minősítést, másrészt ez volt a zenekar életében az első alkalom, hogy szakmai minősítésben részesítettek bennünket – fejtette ki, hozzáfűzve: rendkívül fontosnak tartják a zsűri értékelését, hisz elsősorban visszajelzése annak, hogy jó irányba halad a zenekar, ugyanakkor azt is megmutatja, hogy sok még a tennivaló.
A következő nap már térzenéhez vezényelte a társaságot Mayer Róbert karnagy, az itthon maradott családtagok, ismerősök pedig a közösségi oldalaknak köszönhetően több pillanatnak is szemtanúi lehettek.
– Sok gyakorlás jön, de további fellépéseink is lesznek – mondta a folytatással kapcsolatban Köllő Dávid, kiemelve: a megalakuláskor az volt a cél, hogy „legyen aki fújja, és legyen amit fújjon”, azonban most, hogy ez megvalósult, elsősorban a stabilitás megteremtésére kell törekedni. Hozzátette, hasznos lenne, ha saját irodával rendelkezhetne a zenekar, ahol helyet kapnának a különböző díjak és oklevelek, emellett egy rend új, egységes egyenruha előteremtése is a célok között van.
Jelenleg több mint száz tagja van a zenekarnak, mindenféle korosztállyal találkozhatunk a kották mögött, sőt több példa is van arra, hogy teljes családok, szülők és gyermekek fújják együtt. Köllő Dávid rámutatott, mindenhol szeretnek zenélni, és mindig örülnek az új kapcsolatoknak, utóbbiakból Móron is született néhány.
A Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar utazási költségeit Hargita Megye Tanácsa támogatta.
Kertész László