Hirdetés

Elkezdődött a megye színházi ünnepe

Ünnepélyes keretek között, a gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Házban nyitották meg a 14. Nemzetiségi Színházi Kollokviumot szerdán este. A megnyitót megelőzően képzőművészeti kiállítást, utána pedig az Újvidéki Színház előadását láthatta a nagyérdemű.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Elkezdődött a megye színházi ünnepe
Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Zayzon Ádám Töredék című, a színházhoz szervesen kapcsolódó kiállítását láthatták az érdeklődők a Nemzetiségi Színházi Kollokvium megnyitója előtti percekben. A borász szakértőből, később kirakatrendezőből lett kellékes, Zayzon Ádám térplasztikáit és színészalteregókat megformázó alkotásait Albu István, a Figura Stúdió Színház igazgatója, valamint Török Zoltán ősfigurás méltatták, a művek szerzője pedig életpályájáról beszélt.

A két héten át, három városban és öt helyszínen zajló Kisebbségi Színházak Kollokviumának megnyitóján ünnepi gondolatokat fogalmaztak meg a meghívottak, kiemelve az együttműködés, egymás segítése fontosságát.

– A Kollokvium most már nemcsak a miénk, a sors úgy adta, hogy több helyszínen szervezzük meg idén, és azt hiszem, ez a legnehezebb dolog a színházunk életében, de segítséget kaptunk ebben a megye másik két hivatásos társulatától – fogalmazott Albu István, majd Veress Albert, a Csíki Játékszín, valamint Nagy Pál, a Tomcsa Sándor Színház igazgatója beszélt a fesztivál fontosságáról.

– A kisebbségi színházak érzékszervei kifinomultabbak a különböző témák iránt: sokszor felfoghatatlan az az érték, amit képviselnek, éppen ezen kifinomult témák nagysága miatt – osztotta meg gondolatait Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke.

Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere az egymásrautaltságot emelte ki a színházi fesztivál kapcsán.

– A három színház együttműködése nagyon jó üzenet és komoly előrelépés, amit kulturális erőként tud felmutatni a Figura, kialakítva azokat a tereket, amelyekben élni és működni tud – hangsúlyozta a városvezető.

A Kollokvium-megnyitók hagyományát követve minden résztvevő ujjlenyomatával pecsételhette meg jelenlétét a fesztiválon.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!