Boldog iskola és óvoda Újfaluban
Évről évre elnyeri a Boldog iskola és óvoda címet a gyergyóújfalvi Elekes Vencel Általános Iskola. A Boldogságóra programban a diákok és pedagógusok mellett a szülők is részt vesznek.
Mit jelent az optimizmus? Ha összeveszünk, hogyan béküljünk ki? Miképpen gyakoroljuk a megbocsátást? – ilyen és ehhez hasonló kérdések, témakörök mentén fejleszti a gyermekek személyiségét a Magyarországról indult Boldogságóra program, amelyet a gyergyóújfalvi Elekes Vencel Általános Iskola pedagógusai és diákjai 2016 óta gyakorolnak. Az intézmény évről évre elnyeri a Boldog iskola és óvoda címet; a programban a diákok és pedagógusok mellett a szülők is részt vesznek.
– Osztályfőnökként kezdtem bele a Boldogságóra programba 2016-ban, akkor két osztállyal vettünk részt a nem szokványos módszertani programban. Játékok, beszélgetések, csapatépítők formájában fejlesztjük az óvodások és kisiskolások személyiségét, az egyéves program végigvitele után nyerjük el a Boldog iskola és óvoda címet. Ez idén is megtörtént
– fogalmazott érdeklődésünkre Simon Katalin, az Elekes Vencel Iskola aligazgatója.
Hozzátette: a szimbolikus cím a pozitív pedagógia módszereire épül, és az a lényege, hogy a tanárok és diákok jóllétével foglalkozzon.
Az intézmény óvodájában Szabó Éva pedagógusként foglalkozik a programban nemcsak a gyermekekkel, hanem a szülőket is bevonja a tevékenységekbe.
– Minden hónapnak van egy előre meghatározott témája – hála, jóság, öröm, konfliktuskezelés, apró örömök élvezete stb. – ezzel kapcsolatban zajlanak önismereti tevékenységek. A gyermekek szeretik, mert nem megszokott, játékos és szórakoztató. Az évek tapasztalata azt mutatja, hogy érdemes ezt folytatni, hiszen fejlődik általa a gyermekközösség
– összegezte az elmúlt időszak történéseit Simon Katalin.