Hirdetés

Közeledik a tavaszi rajt

Remek körülmények között készülhetett magyarországi edzőtáborozása alatt az FK Csíkszereda női szuperligás együttese. A hazatérés után Kollár Péter vezetőedző értékelte a csákvári napokat.

Farkas Endre
Közeledik a tavaszi rajt
Kemény edzőmeccseken vannak túl a piros-feketék Fotó: FK Csíkszereda

Véget ért az FK Csíkszereda felnőtt női csapatának magyarországi edzőtábora. Kollár Péter vezetőedző tanítványaival január 23. és február 2. között készült Csákváron, ez idő alatt három felkészülési találkozó szerepelt a programban. Az edzőmeccseken biztató eredmények születtek, az MTK és a Diósgyőr legyőzése mellett a Puskás Akadémia elleni találkozó döntetlennel ért véget.
Mint Kollár Péter az FK hivatalos honlapjának nyilatkozva elmondta: a felkészülés eleje a fizikális felkészülésről szólt, Magyarországon pedig a meccsterhelés mellett a csapatjáték finomítása és a hibák felszínre kerülésén és javításán volt a hangsúly.

– Nagyon jó mérkőzést játszottunk az MTK csapatával, hozzáállásban, játékban és fizikálisan is jól néztünk ki, és a legfontosabb, hogy nem sérült meg senki. Majd következtek a keményebb napok, két edzéssel és egy nagyobb terhelés. A Puskás ellen már többet hibáztunk, érződött a fáradtság rajtunk, de sikerült taktikailag jó mérkőzést játszani. Mivel nem volt sérült játékosunk, így megfelelően tudtuk elosztani a játékperceket, ami segített a regenerációnál és a kompenzációnál. Az utolsó mérkőzést a DVTK-val játszottuk, ami beleillett a felkészülésbe a Diósgyőr harcos hozzáállása miatt, találkozhatunk a bajnokságban is hasonló felfogással

– fogalmazott a szakember.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A bajnoki rajt előtti utolsó edzőmeccset a magyar másodosztályban érdekelt Újpest FC ellen játszották Herczeg Andreáék a mögöttünk álló hétvégén. A Márton Áron Gimnázium mögötti műfüves pályán lejátszott szombati találkozón számos helyzetből hármat gólra váltottak a csíki lányok, a budapestiek pedig csak szépíteni tudtak
Az FK női csapata a második helyen zárta a bajnoki alapszakaszt, mérlege 14 mérkőzésen 11 győzelem mellett két döntetlen és egy vereség volt. A rájátszást hazai pályán kezdik Antal Anitáék, szombaton 14 órától a Kolozsvári U Olimpia együttese érkezik Csíkszeredába.
Eredmény: FK Csíkszereda–Újpest FC 3–1 (2–0) /Herczeg Andrea (14., 22.), Nyéki Anna (71.), illetve Szalontai Georgina (86.)/.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!