Értékes döntetlen Resináron

Döntetlennel zárta a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozó első meccsét Szeben és Hargita megye bajnoka. A VSK Gyergyószentmiklós zsinórban másodszor játszik osztályozót Szeben megye bajnokával, az elmúlt évvel ellentétben, idén a második találkozónak a hargitai pontvadászat győztese lesz a házigazdája. Él a feljutási remény.

Hazai pályán juthat a 3. Ligába a VSK Gyergyószentmiklós Fotó: Păltiniș SE

Az elmúlt két idényben nagy fölénnyel nyerte meg a megyei labdarúgó-bajnokságot a VSK Gyergyószentmiklós, és akárcsak tavaly, idén is a szebeni pontvadászat győztesével harcol a 3. Ligába jutásért. Tavaly a gyergyószentmiklósiak kezdték a párharcot hazai pályán, és 2–1-es győzelem után a Medgyes SE házigazdaként 4–0-re nyert és lépett egy osztállyal feljebb.
Idén a Resinári Păltiniș nyerte a Szeben megyei bajnokságot, és a sorsolás alapján ők is kezdték a VSK Gyergyószentmiklós elleni osztályozót házigazdaként. A vasárnap kora esti találkozó kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, gól nélküli első félidőt követően a szünet után kilenc perccel Szfári Hunor révén a VSK Gyergyó megszerezte a vezetést, a 78. percben azonban Coțofan kiegyenlített. A hajrában mindkét csapat eldönthette volna a találkozó kimenetelét, de a VSK Gyergyó közösségi oldalát idézve „igazságos döntetlen született”. A visszavágót vasárnap 17.30-tól Gyergyószentmiklóson játsszák, a találkozó győztese ősztől már a 3. Ligában szerepelhet.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Nem volt meglepetés

Véget ért az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság cso­portköre, az utolsó fordulót követően ismert a négy csapat, amely az érmekért játszik. Az A csoportban Bet­falva és Oklánd harcolt az elsőségért, ráadásul mindkét gárda idegenben lépett pályára az utolsó fordulóban. Oklánd Bögözben ugyan három gólt szerzett, ám ebből egyet a saját kapuba, így a találkozó döntetlennel zárult, míg Betfalva nagyarányú győzelmet aratott Felsőboldogfalván, a sikernek köszönhetően pedig éllovasként zárta a csoportkört.
A B csoportban három csapat is harcolt hazai környezetben az elsőségért, ahol a képlet egyszerű volt: ha Lövéte nyer, akkor indulhat az Udvarhely körzeti döntőben. Nos, a dobogósok kitettek magukért, Lövéte 7–1-re győzte le Parajdot, a második Székelyvarság 7–2-es sikerrel zárta a Zetelaka elleni meccset, míg a harmadik Malomfalva 12–1-re sózta el Alsósófalvát.
A kiírás szerint a két csoport győztese páros meccsen dönti el az Udvarhely körzeti bajnoki cím sorsát, míg a csoportmásodikok a bronzéremért harcolhatnak a következő két vasárnap.
A Csík körzetiben az utolsó előtti fordulót rendezték a hétvégén, ám a Tusnádi Piliske számára véget is ért a pontvadászat. A nyár beköszöntével egyre több a gólzáporos meccs, a hétvégi fordulóban is összesen 48 találat született.

Csík körzeti, 29. forduló
Csíkszentgyörgy – Gyergyószárhegy 6–0, Tusnád – Kászonaltíz 3–1 Csíkszentimre – Lázárfalva 3–4, Gyimesbükk – Csíkkozmás 7–3, Csíkszentdomokos – Csíkszentmihály 7–1, Szépvíz – Csíkszentmárton 3–2, Csíkszentkirály – Csíkmadaras 6–2.